Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
780 postów 3825 komentarzy

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

„Żołnierz wyklęty”, Zachód przeklęty, przeklęta IIIŻydo-RP

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Komu służy straceńczy kult Żołnierzy Wyklętych?”

 
Bez historycznej wiedzy o II w. światowej, o jej rzeczywistych inspiratorach, o ich stosunku do Polski, nie będziemy w stanie zrozumieć naszego polskiego dramatu pt. „Żołnierze wyklęci”.
„Żołnierze wyklęci”, ich ofiara i ich ofiary, to tragiczne karty naszej historii – ich historia nie jest powodem do dumy, jest powodem do zadumy nad losem narodu i państwa pozbawionego polskiego narodowego przywództwa.
3 marca 2017 r. zostałem zaproszony przez jednego z prelegentów, Adama Śmiecha, na panel dyskusyjny zatytułowany : „Polska pedagogika klęski. Komu służy straceńczy kult Żołnierzy Wyklętych?”, którego organizatorami były Kongres Nowej Prawicy oraz Klub Dyskusyjny im. Romana Dmowskiego w Łodzi.  
D.Kosiur

KOMENTARZE

 • Pan umieścił tu cenny link
  Dobrze by było by ludzie przeczytali i przemyśleli i wyciągnęli konkluzje.

  Szczególnie w obecnej sytuacji gdy narrację historii dyktuje tylko jedna strona mająca w posiadaniu ministerstwo edukacji i ipn i swoje media , bez możliwości ogólnopolskiej otwartej dla każdego dyskusji.

  Pozwoli Pan że tu go raz jeszcze umieszczę.


  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/03/10/zolnierze-wykleci-pedagogika-kleski-refleksje/


  Pozdrawiam.
 • WPS
  https://opolczykpl.wordpress.com/2021/03/02/przeklety-kult-wykletych/
 • @stanislav 00:00:57
  Odnoszę wrażenie, że Pan błędnie określa rolę "żołnierzy wyklętych".
  W pewnym stopniu akceptuję, że nie byli to nasi "święci", ale jednocześnie nie można pomijać ich znaczącej roli w kształtowaniu się pamięci historycznej.

  Ich tragedią było nie tylko to, że byli skazani na przegraną, ale to przede wszystkim, że niezależnie od tego, co robili, byli przeznaczeni do likwidacji. Walka nie była ich wolą a przeznaczeniem.

  Dla nas obecnie - są skałą pamięci. I o tej roli powinniśmy rozmawiać.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:49:28
  "W pewnym stopniu akceptuję, że nie byli to nasi "święci", ale jednocześnie nie można pomijać ich znaczącej roli w kształtowaniu się pamięci historycznej."

  Moja "pamięć historyczna" była kształtowana przez część rodziny co zaraz po wojnie mieszkała w Nowym Targu. Opowiadali mi o strasznym zwyrodnialcu Ogniu. Dobrze że nie dożyli czasu w którym wynosi się go na ołtarze a faszyści z NSZ zajmują miejsce Armii Krajowej, (w której byli moi krewni z Warszawy, też nie dożyli).
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:49:28
  "Dla nas obecnie - są skałą pamięci. I o tej roli powinniśmy rozmawiać."

  Właśnie rozmawiamy.
 • @stanislav 00:00:57
  Opolczyk kończy mądrze:
  "Obecnie sytuacja jest diametralnie inna niż po wojnie – dzisiaj walka o wolność, o prawa ludzkie i obywatelskie, o podstawy egzystencji jest nakazem chwili. Walka pokojowa! Bez karabinów, granatów. Jeśli nie podejmą jej miliony, będzie po nas…"

  ...Tylko jak to wtłoczyć do zakutych łbów agresywnym krytykom Żołnierzy Niezłomnych zwanych też Wyklętymi, a w ich antypolskiej zdradzieckości zwanych też "przeklętymi".
  Jak im przemówić, że skoro walka tamtych jest dla nich zła to tylko dlatego że sami już w swoich sercach zdradzili, a więc i będą niezdolni do podjęcia obrony koniecznej dzisiaj.
  Oni już na wyrost szukają usprawiedliwienia ze swojej zamierzanej zdradzieckiej bierności.
  Tak jak tamtym, co byli obojętni na walkę powojennego podziemia, bo było im spieszno do urządzania się w nowej rzeczywistości, tak i tym dzisiejszym najwyraźniej spieszno żeby próbować się urządzać w grożącym nam nowym totalitaryźmie globalistyczno-komunistycznym.
 • @miarka 11:53:49
  "Jak im przemówić, że skoro walka tamtych jest dla nich zła to tylko dlatego że sami już w swoich sercach zdradzili, a więc i będą niezdolni do podjęcia obrony koniecznej dzisiaj."

  Pan jest zdolny do podjęcia tej obrony? Do zabijania Żydów, Białorusinów, i kogo tam jeszcze?
 • @Pedant 11:56:54
  Nie mamy o czym rozmawiać. Przecież Ty należysz do tej zgrai.
 • @miarka 13:15:07
  "Nie mamy o czym rozmawiać. Przecież Ty należysz do tej zgrai."

  Należę? Chciałby mnie Pan zabić?
 • @Pedant 10:14:29
  A w którym posterunku krewni Szanownego służbę pełnili?
 • @Pedant 13:37:34
  Żydów i Palestyńczyków bym wyłączył, ale nad Pedantami nie miałbym litości.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:24:55
  "A w którym posterunku krewni Szanownego służbę pełnili?"

  Tych z AK? Odwiedzałem ich w dzieciństwie, w Warszawie. Ale o takie rzeczy się nie dopytywałem. Nie żyją od wielu lat.

  Czemu się Pan pyta? Jakie to ma znaczenie?
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:26:37
  "Żydów i Palestyńczyków bym wyłączył, ale nad Pedantami nie miałbym litości."

  Takie "dyskusje" mnie przygnębiają.
 • .
  Czyli znów spór idealizm - racjonalizm.
  A może by tak środeczkiem ? Mieć umiar, rozsądek - to złota zasada życiowa. A spór zostawić filozofom.
 • @miarka 11:53:49
  Dużo tu o kilku dłuższych dni o "żołnierzach" "wyklętych". Nie wypowiadałem się do tej pory, bo nie chciałem sobie nerwów strzępić, bo i tak są w proszku.

  Ale nie zdzierżyłem, bo:

  //Opolczyk kończy mądrze:
  "Obecnie sytuacja jest diametralnie inna niż po wojnie – dzisiaj walka o wolność, o prawa ludzkie i obywatelskie, o podstawy egzystencji jest nakazem chwili. Walka pokojowa! Bez karabinów, granatów. Jeśli nie podejmą jej miliony, będzie po nas…"

  ...Tylko jak to wtłoczyć do zakutych łbów agresywnym krytykom Żołnierzy Niezłomnych zwanych też Wyklętymi, a w ich antypolskiej zdradzieckości zwanych też "przeklętymi".//

  Gówno Opolczyk kończy a nie mądrze. Jemu ta słomiana Słowiańszczyzna z gliny, słomy i kurzego gówna całkiem pokićkała pod włosami, a raczej łysiną.

  Opolczyk w tym ostatnim zdaniu sugeruje (może nieszczęśliwie?), że bandyci przeklęci, wyjęci spod prawa, po oficjalnym zakończeniu wojny w Europie mieli jakieś zasadne "nakazy". I że niby patriotyczne... chyba talmudyczne, kurwa!

  Różnica między tamtą bandyterką, tych mafiijnych "żołnierzy" sterowanych przez "rząd" londyński, który wraz z zakończeniem II WŚ poszedł tam gdzie jego miejsce, czyli do diabła, a jego aparatczycy do barów i magazynów ma magazynierów i pomywaczy (tak zakończyli kariery polscy(?) generałowie londyńscy, a dzisiejszym nakazem chwili, polega na tym, że dziś trzeba walczyć przeciwko duchowym i ideologicznym spadkobiercom tamtego kryminalnego "patriotyzmu".

  Wszak PiS (a demokratyczna - a jakże - opozycja nie oponuje) wielbi tę bandyterkę "żołnierzy" PRZEKLĘTYCH, którzy dążyli do przekształcenia dopiero co wygasłej II Wojny w Trzecią, kurwa!!!

  Jaka waaadza w III RyPy, takie i bohatyrowicze - czysty kryminał!!!
 • @Kmieć 18:22:03
  Odcedziwszy emocje zostaje stwierdzenie, że Żołnierze Niezłomni zwani przez żydokomunę Wyklętymi podjęli swoją walkę kiedy już wojna się skończyła.
  Otóż już od paru lat stanąłem nad zakończeniem trzyczęściowej notki o wojnie (czekam na jakieś "tchnienie" żeby dokończyć).
  Otóż jednym z ważnych w niej spostrzeżeń jest że ta wojna wcale się jeszcze nie skończyła. To była tylko "zmowa "wielkiej trójki", i zaraz po niej zaczęły się "dogrywki".
  - I to trwa do dziś. 447 to tylko jedna z tych dogrywek. Sam pisałeś o Norymberdze.
  Koronawirus i eksperymentalne szczepionki-wszczepionki z ubezpładniającym i ludobójczym celem wobec miliardów to też jedna z tych dogrywek. - "Bezkrwawa"?
  - Co nam po pustym haśle "Nigdy więcej wojny"? Kolejna zmowa - ONZ i jej organizacje wewnętrzne oraz Agendy, to tez dogrywki i narzędzia do dalszych dogrywek.
  Co gorsze - jawna walka, czy zdradzieckie "dogrywki"?

  Piszesz ciekawe rzeczy o PRL, jednak zauważ że właśnie ten stan niekończenia II WŚ spowodował te dogrywki które wszystko, cały dorobek PRL zaprzepaściły oddając rynek, fachowców, dokumentacje, dorobek naukowy i praktyczny, banki (z wkładami) i media a często i "tłuste kąski" dobrze funkcjonującego przemysłu.

  - Jakże więc można oskarżać naszych Niezłomnych że nie uznali tej zmowy, skoro po dziś dzień wszyscy to robią?
  - Zresztą od razu robili to i ich oprawcy, a robili to tym bardziej, im większym ktoś był bohaterem, im bardziej ktoś się kwalifikował do miana polskiej elity ducha.. - I robiliby to niezależnie od tego, czy by pozostali w lesie , czy w ogóle by nie podejmowali działalności konspiracyjnej. - Robili i wobec wielu co dawali się nabrać na amnestię.
 • WPS - wierne pacholki sowieckie
  Towarzysze z WPS,
  Kult zolnierzy niezlomnych to odtrutka na klamstwa i zaklamana propagande waszych sowieckich/radzieckich/rosyjskich towarzyszy oraz waszych czerwonych towarzyszy z PZPR.

  Guru z WPS niejaki P.Zieminski z Lodzi zaklamywal historie bitwy pod Rzabcem pomiedzy zolnierzami polskiego podziemia zbrojnego a waszymi sowieckimi towarzyszami i komunistami, ktorzy przybyli do Polski zakladac nowa czerwona dyktature z udzialem komunistycznych towarzyszy rezydujacych w Polsce - patrz wystapienie P.Zieminskiego pod propagandowym haslem:
  "Rząbiec - pomnik Polaków i Rosjan zabitych przez Polaków"
  na stronie:
  https://www.youtube.com/watch?v=61JeCVR7Sb8

  A tutaj jest udokumentowana historia bitwy pod Rzabcem (wrzesien 1944r) z sowiecka i komunistyczna zaraza, a zarazem odtrutka na klamstwa propagandowe guru z WPS P.Zieminskiego - patrz strona:
  https://www.youtube.com/watch?v=fyApcZaaNMg

  MORAL z tego jest taki, ze wy towarzysze z WPS probujecie wybielic bandytyzm i sqrwysynstwo Rosji i ZSRR oraz waszych czerwonych towarzyszy wzgledem Polski i Polakow, co prowadzi do wniosku, ze jestescie TUBA PROPAGANDOWA MOSKWY i dzialacie bardziej w interesie Moskwy i komunizmu niz w interesie Polski i Polakow, na czym przylapalem was wielokrotnie w przeszlosci i skomentowalem na waszej stronie WPS - patrz strona:
  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/03/03/zolnierz-wyklety-zachod-przeklety-przekleta-iiizydo-rp/comment-page-1/
  Wy towarzysze z WPS byliscie nawet tacy bezczelni, ze opluwalicie Lupaszke, Burego i Ognia , propagujac UB-cka i lewacka propagande, ktora zarzucala im zbrodnie na ludnosci cywilnej, a podawana przez Gazete Wyborcza, Gazete Baltycka, Tygodnik Przeglad etc , co jest kolejnym dowodem, ze jestescie TUBA PROPAGANDOWA Moskwy i towarzyszy z UB/PZPR.
 • @Pedant 10:14:29
  Zwyrodnialcem to jestes ty, bo masz zwyrodnialy mozg, ktory zostal nafaszerowany UB-cka i lewacka propaganda plynaca z polskojezycznych osrodkow masowego oglupiania Polakow, jak: Gazeta Wyborcza, Gazeta Baltycka, Tygodnik Przeglad etc oraz takich pseudo-autorytetow jak P.Zychowicz, ktory bezsprzecznie ma "SKAZE NA MOZGU", poniewaz czerpie "natchnienie do bazgrania" z raportow MBP-UB.
  A poniewaz P.Zychowicz trafil na L.Zebrowskiego, ktory zna sie bardziej na historii zolnierzy niezlomnych jako ekonomista, niz historyk z wyksztalcenia P.Zychowicz , wiec warto obejrzec pojedynek Zebrowskiego z Zychowiczem - patrz strona:
  https://www.youtube.com/watch?v=7OeVqwDWbHY

  Jesli chodzi o wyraz "faszyzm" to dotyczy on brunatnego i czerwonego faszyzmu (Hitlera i Stalina), a takze OUN-UPA , a przede wszytkim ZYDOWSKIEGO FASZYZMU , ktory opiera sie na nienawisci do panstw i narodow - patrz nauki TALMUDU oraz zydowskie zbrodnie na Palestynczykach w Palestynie.

  W zwiazku z powyzszym, nie rozsiewaj na tym forum swojej zydo-lewackiej propagandy.
 • Towarzyszu D.Kosiur...
  Cytat:
  "„Żołnierze wyklęci” i ich ofiary to tragiczne karty naszej historii – ich historia nie jest powodem do dumy, jest powodem do zadumy nad losem narodu i państwa pozbawionego polskiego narodowego przywództwa."

  KOMENTARZ "fiesta"

  Wy towarzyszu D.Kosiur wypisujecie bzdury jak w cytacie i malo kto potrafi tak pokretnie pisac jak wy towarzyszu Kosiur.
  Pytania:
  O jakie ofiary wam chodzi, towarzyszu Kosiur ?
  Jaka jest ta wasza historia, towarzyszu Kosiur ?

  Tu przypomne czytelnikom, ze towarzysz D.Kosiur i spolka to TUBA PROPAGANDOWA MOSKWY i W.Putina oraz towarzyszy z PZPR (W.Gomulka, B.Poreba - byly rezyser etc).

  Pamietam, jak wy towarzyszu Kosiur uzyliscie UB-ckiej i lewackiej propagandy, zeby oskarzyc zolnierzy niezlomnych o rzekome "zbrodnie na ludnosci cywilnej" w czasie II w.s. , wykorzystujac do tych celow propagande polskojezycznych mediow (Gazeta Wyborcza, Gazeta Baltycka, Tygodnik Przeglad etc) oraz osobnika ze skazami na mozgu P.Zychowicza, ktorego rozjechal L.Zebrowski , gdy mu udowodnil, ze podaje klamstwa sfabrykowane przez zydowskie MBP-UB n/t zolnierzy niezlomnych w swoim paszkwilu pt. "SKAZY NA PANCERZACH".

  Kolejnym takim "geniuszem" w obrabianiu dupy zolnierzom niezlomnym jest wasz towarzysz P.Zieminski i zarazem prezes WPS (wierne pacholki sowieckie), ktory wielokrotnie goscil w Rosji i na Bialorusi i podszywa sie pod "polskiego narodowca", jak wy towarzyszu Kosiur.
  Lacza was te same lewackie idee propagandowe i Moskwa, i w takim tonie tworzycie i propagujecie swoja propagande na forum WPS i NEON.24
 • @miarka 23:11:39
  //e Żołnierze Niezłomni zwani przez żydokomunę Wyklętymi //

  Miesza ci się fantazja z rzeczywistością.Niezaspokojone pragnienia z realnością,sen z jawą.Tak bywa i niestety nie zawsze się leczy.
  To o czym piszesz nigdy nie miało miejsca

  "„Żołnierze Wyklęci” – geneza powstania pojęcia"

  http://www.nowastrategia.org.pl/zolnierze-wykleci-geneza-powstania-pojecia/

  //Otóż jednym z ważnych w niej spostrzeżeń jest że ta wojna wcale się jeszcze nie skończyła.//

  Lepiej nie obnoś się z takimi poglądami bo jak się spodobają sąsiadom
  to Polska skurczy się do kilku gmin wokół Warszawy.
  A z Niemcami faktycznie nie mamy podpisanego układu pokojowego kończącego wojnę 1939 r a zgodnie z punktem umowy poczdamskiej jest to podstawowy warunek ustalenia granic.
 • @Pedant 17:56:30
  AK byla ramieniem zbrojnym PPS i w AK byli rowniez dwulicowi zawodnicy, ktorzy poszli na wspolprace z bolszewikami i komunistami w czasie obecnosci armii czerwonej na ziemiach II RP, poczawszy od stycznia 1944r.
  Wielu z takich dwulicowych zawodnikow z AK robilo pozniej kariery w PRL i pomoglo im w tym czlonkostwo w PZPR lub w spec sluzbach PRL lub zydowskie pochodzenie.
  Proba dorabiania sobie zyciorysu Polaka lub polskiego patrioty w oparciu o przynaleznosc czlonka rodziny do AK to gra na naiwnosci Polakow i Polek.

  Z kolei NSZ byl ramieniem zbrojnym ND-cji i NSZ uznawalo ZSRR i Niemcy za wrogow Polski , a wy towarzyszu Pedant okresliliscie zolnierzy NSZ mianem faszystow i tym samym zdradziliscie swoje zydo-lewackie poglady a zarazem brak znajomosci faktow historycznych i ta luke historyczna uzupelniacie zydo-lewacka propaganda plynaca z polskojezycznych mediow (GW, GB, TP etc , plus P.Zychowicz i spolka) masowego oglupiania Polakow.

  A gdy K.J.Wojtas zadal wam niewygodne pytanie towarzyszu zydo-lewaku Pedant to probujecie wymigac sie od odpowiedzi.
 • @fiesta 05:53:25
  // NSZ byl ramieniem zbrojnym ND-cji i NSZ uznawalo ZSRR i Niemcy za wrogow Polski , a wy towarzyszu Pedant okresliliscie zolnierzy NSZ mianem faszystow i tym samym zdradziliscie swoje zydo-lewackie poglady a zarazem brak znajomosci faktow historycznych //

  Na to czy coś jest czy nie jest faszystowskie,wskazują poglądy wyznawane przez dane ugrupowanie.Idzie głównie o stosunek do: parlamentaryzmu i roli państwa,mniejszości narodowych,etnicznych i religijnych.
  Nie stosując polskich znaków diakrytycznych (nie obchodzi mnie na czym pan/i pisze) pokazuje pan/i brak znajomości polskiej ortografii.
 • @fiesta 05:53:25
  "A gdy K.J.Wojtas zadal wam niewygodne pytanie towarzyszu zydo-lewaku Pedant to probujecie wymigac sie od odpowiedzi."

  Powiedziałem prawdę. Znałem ich jako dziecko, i się nie dopytywałem, bo mnie mało to wtedy interesowało.

  Zresztą w rodzinie z tych powiązań z AK nie byli szczególnie dumni. Raczej traktowali to jako rodzaj ekscentryzmu obok pisania piosenek rozrywkowych po wojnie (jeden wujek robił jedno i drugie).

  Moi rodzice wierzyli w ciężką pracę i w organiczną budowę kraju. Polityki i awantur nie lubili. Ogień/Kuraś byli dla nich wcieleniem zła, sanacja bandą kombinatorów zaś komuniści wariatami.

  Pani niepotrzebnie mnie próbuje mnie obrazić. Ujawnia Pani swój charakter w ten sposób.
 • @miarka 23:11:39
  Zolnierze Niezlomni to rodzaj bojownikow, ktorzy walcza o wolny kraj az do utraty wlasnego zycia lub osiagniecia celu jakim jest wolna Polska od okupanta i robia to roznymi sposobami, ktore prowadza do osiagniecia tego celu.
  W przeszlosci robili to z bronia w reku, a w czasach wspolczesnych robia to poprzez odklamywanie zydo-lewackiej propagandy.

  Malo kto zdaje sobie sprawe z tego, ze Polska jest pod zydowska okupacja przez ostatnie 76 lat (1945 - 2021) i dowodem na to jest TAJNY REFERAT BERMANA z 1945r wygloszony na forum komitetu zydowskiego Poalej-Syjon oraz obsada najwazniejszych stanowisk i ministerstw w Polsce zydami.
  Okragly Stol (1989r) byl porozumieniem pomiedzy zydami z PZPR, a zydami z KOR i Solidarnosci, ktorzy podzielili sie wladza w Polsce i w ten sposob zydzi zachowali ciaglosc wladzy w Polsce, i obecnie sa to potomkowie zydow, ktorzy przybyli do Polski z armia czerwona - prosze przesledzic kariery premierow, ministrow i prezydentow Polski w latach 1945 - 2021.
  W zwiazku z powyzszym walka Polakow o wolna Polske nadal trwa, a zmienil sie jedynie okupant z niemieckiego i sowieckiego na zydowskiego.

  JUST ACT 447 (Jewish Uncommonly Stupid Terrorist Act 447 - zydowski niezwykle glupi akt terrorystyczny 447) jest jednym z wielu prob obrabowania Polski i Polakow.
  W okresie PRL zydzi u wladzy w Polsce uczynili siebie grupa uprzywilejowana, a Polacy zostali obywatelami drugiej i trzeciej kategorii i pracowali na utrzymanie zydow i zydowskie przywileje.
  Nalezy rowniez przypomniec o tym, ze ZSRR i towarzysze z Moskwy okradali Polske po zakonczeniu II w.s. i w czasach istnienia PRL (1945 - 1989).
  Z kolei w nowo-powstalym PRL"bis" (po 1989r) Polske i Polakow okradaja nastepne pokolenia zydow u wladzy w Polsce - patrz umowa przy "Okraglym Stole" w 1989r , ktorzy dokonali EKONOMICZNEGO ROZBIORU POLSKI poprzez wyprzedaz polskich fabryk, zakladow przemyslowych, bankow etc za bezcen w obce rece, glownie zydowskie i niemieckie w/g instrukcji 2 zydow z USA: J.Sachsa i G.Sorosa.
  Ten ekonomiczny rozbior Polski po 1989r byl poprzedzony kradzieza polskiego majatku narodowego przez NOMENKLATURE KOMUNISTYCZNA i AGENTOW SPEC SLUZB PRL juz w 1988r o czym prawie nikt nie pisze, wlacznie ze zwolennikami PRL, do ktorych nalezy rowniez D.Kosiur i spolka oraz kazdy kto mial uklady z komunistami i czerpal korzysci w okresie PRL - patrz m.inn. kariera Kulczykow (ojciec i syn byli agentami spec sluzb PRL).
  Owszem, w PRL powstawaly fabryki i zaklady przemyslowe, ale za pozyczone pieniadze z zachodu (dolary, marki, franki etc), ale nie nalezy zapominac o tym, ze korzystal na tym ZSRR i towarzysze z Moskwy oraz nomenklatura zydo-komunistyczna u wladzy w Polsce i podlegle im spec sluzby, wojsko i milicja, a takze ORMO, ktore nap*erdalaly Polakow za wrogosc do ustroju i nieposluszenstwo wobec zydo-lewackich okupantow Polski.
  Do rabunku Polski zaliczaja sie rowniez afery finansowe na dziesiatki miliardow dolarow amerykanskich zarowno te w okresie PRL jak i w PRL"bis" (po 1989r).
  Wystarczy przypomniec fakt okradania Polski przez towarzyszy z ZSRR/Moskwy w okresie PRL, ktorzy "kupowali" wegiel od Polski po dolarze za tone wegla, przy czym nalezy zaznaczyc, ze za jednego rubla Sowieci zadali 2 dolary amerykanskie, czyli Polska dokladala do handlu z ZSRR.
  Pamietam jak na przelomie lat 1970/1980 polskie stocznie produkowaly statki dla ZSRR i strona sowiecka wymagala, zeby na statkach byly zamontowane urzadzenia pochodzace z zachodu (elektryczne, elektroniczne i meble). W ten sposob ZSRR nabywal obce technologie, za ktore Polska placila w dolarach, a ZSRR nie placil w dolarach, ale w rublach i taki statek w pelni wyposazony w zachodnie technologie byl oddawany za pol-darmo dla ZSRR.
  Tak zaciesniala sie "przyjazn" polsko-radziecka, ktora okradala Polske i Polakow nie tylko materialnie i finansowo, ale rowniez okradala Polske z polskiej mysli technicznej.

  Bedac na emigracji poznalem inzyniera z Libii, ktory za czasow rzadow M.Kaddafiego prowadzil budowy w swoim kraju i opowiadal, ze w Libii pracowali Polacy na umowe oddelegowani z PRL, ktorzy zarabiali po okolo 120 dolarow amerykanskich miesiecznie co na przelomie lat 1970/1980 bylo 4-krotnym zarobkiem miesiecznym w Polsce z tym, ze do strefy dolarowej wyjezdzali tylko czlonkowie PZPR w poszczegolnych zawodach.
  Za taka prace na kontrakt w Libii rzad PRL pobieral 2 tysiace dolarow amerykanskich miesiecznie od rzadu Libii za kazdego pracownika z PRL, czyli 1880 dolarow amerykanskich szlo do kasy rzadu PRL.
  Malo tego, zydo-komuna u wladzy w PRL mogla kupic dolary amerykanskie w cenie po 4 zlote za 1 dolara, podczas gdy zwykly zjadacz chleba i kartofli w PRL nie mial takiej mozliwosci i placil 150 - 250 zl za dolara na przelomie lat 1970/1980.

  Powyzsze przyklady ukazuja jak rzadzaca zydo-komuna okradala Polakow i uczynila siebie obywatelami pierwszej kategorii w PRL oraz jak wygladala tzw. "przyjazn" polsko-radziecka - tak to wygladalo w PRL w wielkim skrocie na przelomie lat 1970/1980 .

  Z kolei po ekonomicznym rozbiorze Polski, ktory nastapil po 1989r pozostala niewielka czesc polskiego majatku narodowego w rekach nowego rzadu okupacyjnego, co nalezy uznac za porazke, ale jednoczesnie powstaly biznesy prywatne, ktore wplywaja na wzrost PKB i w ten sposob nastapila generalna poprawa zycia Polakow w Polsce oraz Polacy odzyskali wieksza swobode niz byla w okresie PRL, bo dzieki tej swobodzie moga wyjezdzac do krajow Europy zachodniej i tam zarabic wiecej niz w Polsce - tego typu wariant mogl byc zastosowany na poczatku lat 1980-tych , ale zydo-komuna u wladzy nie chciala wprowadzic reform w PRL, poniewaz im nie chodzilo o dobro Polski i dobrobyt Polakow, a zarazem nie chcieli zrezygnowac z wlasnego dobrobytu jako grupa trzymajaca wladze i najbardziej uprzywilejowana.
  Ponadto zydostwo z USA i Izraela oraz Niemcy mieli apetyt na Polske i majatek narodowy Polski, wiec skorzystali z okazji w okresie zaplanowanych "przemian ustrojowych", ktore zapewnily zydom w Polsce ciaglosc, a zarazem powstalo nowe zagrozenie ze strony swiatowego zydostwa, ktore upatrzylo Polske jako "nowa ziemie obiecana" POLIN, w czym aktywna role odgrywa zydostwo z PiS (partii interesow syjonistycznych) , ktore realizuje w pierwszej kolejnosci lokalne i globalne interesy zydo-anglosaskiej mafii miedzynarodowej w przeciwienstwie do zydow z PO, PSL i SLD , ktorzy tez byli u wladzy w Polsce i realizowali interesy zydow z Niemiec, Rosji, Izraela, USA i UPA-iny w pierwszej kolejnosci kosztem Polski i Polakow.
  Do tego dochodzi jeszcze PLAN-DEMIA rzekomego "koronowirusa" , ktory nie istnieje i zostal wymyslony przez zydow i zaprowadzony m.inn. w Polsce przez zydow.
  Np. w 16-tu stanach USA zostal zniesiony obowiazek noszenia kagancow na twarzach - patrz strona:
  https://www.khou.com/article/news/health/coronavirus/texas-joins-us-states-without-mask-mandates/269-76a067f5-4703-4f1f-a080-e55c31cee5d9
  Rzekomy "koronawirus" to objawy przeziebienia podobne do grypy, co ma ujemny wplyw na osoby chore na cukrzyce, nadcisnienie, niedoczynnosc watroby, nerek, tarczycy, pluc etc.
  Zas media w lapach zydow robia z tego pandemie i wywoluja strach wsrod ludzi nieswiadomych, co jednoczesnie sluzy zydom jako metoda do przejecia kontroli nad panstwami i narodami oraz majatkiem gojow, poprzez upadek finasow, ekonomii, gospodarki, handlu etc panstw i narodow.
  W ten sposob spelni sie zaplanowany przez zydow i zapisany w Talmudzie (Sanhedryn 90a) plan zaprowadzenia zydowskiego porzadku swiata (JWO - Jew World Order) , ktory jest oficjalnie znany pod nazwa NWO (New World Order - nowy porzadek swiata).

  Na razie tyle w temacie.
 • @fiesta 08:42:54
  "Bedac na emigracji poznalem inzyniera z Libii, ktory za czasow rzadow M.Kaddafiego prowadzil budowy w swoim kraju i opowiadal, ze w Libii pracowali Polacy na umowe oddelegowani z PRL, ktorzy zarabiali po okolo 120 dolarow amerykanskich miesiecznie co na przelomie lat 1970/1980 bylo 4-krotnym zarobkiem miesiecznym w Polsce z tym, ze do strefy dolarowej wyjezdzali tylko czlonkowie PZPR w poszczegolnych zawodach.
  Za taka prace na kontrakt w Libii rzad PRL pobieral 2 tysiace dolarow amerykanskich miesiecznie od rzadu Libii za kazdego pracownika z PRL, czyli 1880 dolarow amerykanskich szlo do kasy rzadu PRL.
  Malo tego, zydo-komuna u wladzy w PRL mogla kupic dolary amerykanskie w cenie po 4 zlote za 1 dolara, podczas gdy zwykly zjadacz chleba i kartofli w PRL nie mial takiej mozliwosci i placil 150 - 250 zl za dolara na przelomie lat 1970/1980."

  Skąd wzięliście te liczby?
 • @Pedant 09:00:20
  Liczby pochodza od swiadkow historii.

  Do tego co napisalem dodam, ze inzynier z Libii opowiadal, ze lubil Polakow i zrobilo mu sie zal, ze dostaja tylko po 120 dolarow miesiecznie za swoja ciezka prace, podczas gdy zydo-komuna w Warszawce otrzymywala 2000 dolarow miesiecznie od rzadu Libii za kazdego pracownika z Polski.
  W zwiazku z tym zalatwil Polakom na kontrakcie w Libii dodatkowa prace w soboty w firmie budowlanej ze Szwecji , ktora rowniez miala kontrakty w Libii i w ten sposob Polacy mogli zarobic dodatkowo 300 dolarow w 4 dni (4 soboty miesiecznie) co daje razem 420 dolarow miesiecznie.
  A za 2 tysiace dolarow (400 - 500 tysiecy zl) mozna bylo wybudowac wlasny dom pietrowy z balkonem i garazem na dzialce na przelomie lat 1970/1980.
  Tak wiec kto mial szanse zarobic na zachodzie lub kto byl na kontrakcie panstwowym jak w opisanym przypadku (w Libii) to mogl w krotkim czasie spelnic swoje marzenia zyciowe (dom, samochod etc) i podwyzszyc wlasny/rodzinny standard zyciowy, a jednoczesnie naplyw twardej waluty do Polski wspomagal lokalna ekonomie i biznesy.
  Ale komunistyczne sqrwysyny w Warszawce traktowali Polakow jak niewolnikow i obowiazkiem Polakow bylo pracowac na chleb i na zydo-lewacka rase panow, ktora ustanowila dla siebie specjalne przywileje.
  Takie hasla jak:
  PZPR przewodnia sila narodu
  Partia z narodem
  Wolnosc , Rownosc , Braterstwo
  Wieczna przyjazn ze Zwiazkiem Radzieckim
  itp bzdety propagandowe mialy za zadanie przyslonic mafijne rzady zydo-komuny i oglupic Polakow, ktorym ciagle wciskano kit o czekajacym ich "dobrobycie" w PRL i "raju na ziemi".
  Gdy znalazlem sie po raz pierwszy na zachodzie (w Wiedniu) , wowczas nie mialem zadnych watpliwosci, ze bylem niewolnikiem w PRL, a dalszy pobyt w PRL bylby dla mnie strata czasu i zycia.
  Nigdy nie mialem watpliwosci co do szlusznosci wyjazdu z PRL, poniewaz wyjazd z PRL na zachod odmienil moje zycie na lepsze i dostatnie, a przede wszystkim uwolnilem sie od komunistycznego zniewolenia i ciaglego prania mozgu przez lewacka propagande.
 • @fiesta 11:06:48
  "Liczby pochodza od swiadkow historii."

  Ja też jestem świadkiem historii, który pamięta kursy walut, i który zna inżynierów co pracowali w Libii i Iraku.

  Pana danych nie potwierdzam.
 • @ikulalibal 05:29:30
  Dziwne że w polecanym tekście zauważasz, że do publicznego obiegu wprowadził to słowo dopiero w latach 90'tych Leszek Żebrowski, a nie zauważasz, że to jest nazwanie żydokomunistycznej praktyki - zwłaszcza praktyki robienia wokół nich złej propagandy z przypisywaniem im zbrodni niepopełnionych tylko dlatego że byli partyzantką antykomunistyczną, i praktykowane powszechnie grzebanie ich poza cmentarzami.

  Dziwne, że pod notką Leonarda da Vinci, który pierwszy użył zwrotu "żołnierze przeklęci" stanąłeś po jego stronie, a nie zauważyłeś, że w znanym Ci, polecanym tutaj tekście było wytłumaczone iż "wyklęci to idiom", a w zwrocie "Żołnierze Wyklęci" ma znaczenie pozytywne.
  - Nie zauważasz że idiomy są nieprzetłumaczalne na obce języki, a więc słowo "przeklęci" to skutek zupełnie nieudanej próby przetłumaczenia na obcy język, i ponownie na polski zwrotu "Żołnierze wyklęci", przez co zwrot "żołnierze przeklęci" jest już tylko potworkiem językowym a nienawiść do Niezłomnych oraz idei niepodległości Polski którą prezentowali nabiera znaczenia satanistycznego.
  Najciekawsze w tym wszystkim jest to, z przekładu na jaki język korzystaliście?


  "//Otóż jednym z ważnych w niej spostrzeżeń jest że ta wojna wcale się jeszcze nie skończyła.//
  Lepiej nie obnoś się z takimi poglądami bo jak się spodobają sąsiadom
  to Polska skurczy się do kilku gmin wokół Warszawy".

  Na pewno tak źle by nie było, jednak przeciwnie do tego co piszesz, to to o czym piszę trzeba nagłaśniać. - Choćby dla tego, o czym w ostatnich słowach swojej notki pisze Opolczyk.
  Przecież bierność ludzi dobrych jest warunkiem wystarczającym, aby zło zwyciężyło nad dobrem.
  - A bez oparcia się na dobru nie ma moralności a więc i życia, i moralnego ładu życia publicznego, a zatem i tożsamości, i własności, i mądrości, a nawet sprawiedliwości, polityki i prawa (jedynie sensownego czyli sprawiedliwego), ani władz funkcjonujących wewnątrz niego.
  Przecież bez zdecydowanej akcji samoobronnej Polaków nie tylko my nie mamy perspektyw na własność choćby tych "kilku gmin wokół Warszawy", ale i jesteśmy skazani na zagładę.
 • @fiesta 08:42:54
  Dziękuję za cenne wsparcie.
 • @ikulalibal 06:26:01
  Jestem zdziwiony, ze nie odpowiada "Pedant" , ktory nazwal "faszystami" zolnierzy NSZ , ale robi to niejaki "ikulalibal" (czyzby nowa ksywa "Pedanta" ?), ktory ma tyle samo pojecia co zydo-lewak "Pedant" lub celowo propaguje zydo-lewackie hasla propagandowe, ktore wytworzyla zydo-komunistyczna propaganda stalinowska.

  Otoz wy towarzyszu "ikulalibal" uzyliscie w swoim komentarzu LEWACKIEJ TERMINOLOGII n/t "faszyzmu" , ktora jest rowniez propagowana w encyklopediach rzekomo "naukowych" i wzorem komunistycznej/lewackiej doktryny politycznej postawiliscie znak rownosci miedzy ND-cja , a niemieckimi nazistami, co ma za zadanie uszeregowac ND-cje pod mianem "faszystow", ale ten numer wam nie przejdzie towarzyszu "ikulalibal", poniewaz ND-cja jak sama nazwa wskazuje oznacza "Narodowa Demokracje" i ND-cja nie propagowala pogladow faszystowskich, jak np. Niemcy, Bolszewicy, ZYDZI etc i z historycznego punktu widzenia:

  FASZYZM = NAZIZM = KOMUNIZM = SYJONIZM = ( OUN-UPA ) = SZAULISI

  Poza tym wymienione powyzej ugrupowania faszystowskie dokonaly zbrodni ludobojstwa na Polakach w czasie II w.s. , wiec jest do niezbity dowod na ich faszystowska ideologie.

  Jesli chodzi o mniejszosci narodowe zamieszkale w Rzeczpospolitej/Polsce to oprocz lojalnych obywateli innej narodowosci/pochodzenia bylo mnostwo sqrwysynow i wrogow Polski i Polakow, ktorzy dzialali na szkode Polski i Polakow w swoich tajnych organizacjach mniejszosciowych na obszarze Rzeczpospolitej/Polski, czego przykladem jest napasc Niemcow i ZSRR na Polske we wrzesniu 1939r i zwiazana z tym masowa kolaboracja mniejszosci narodowych zamieszkalych w Polsce z dwoma okupantami Polski (Niemcami i ZSRR).

  Ale juz w 1794r ks. S.Staszic przestrzegal Polakow przed ZYDAMI zamieszkalymi na obszarze Rzeczpospolitej w "Przestrogach dla Polski", ktorzy kolaborowali z wrogami Polski (Prusami, Rosja i Austria) oraz sami dzialali przeciwko Polsce i Polakom.

  Jeden z najwybitniejszych polskich historykow do jakich nalezal W.Konopczynski pisal w oparciu o dokumenty niemieckie, ze ZYDZI wraz z wladca Prus Fryderykiem II Hohenzollernem FALSZOWALI POLSKIE MONETY ZE ZLOTA, SREBRA I MIEDZI , a nastepnie puszczali je w obieg kupujac bydlo, sol, zboze etc w Rzeczpospolitej , co doprowadzilo Rzeczpospolita do ruiny finansowej, ekonomicznej i gospodarczej, i bylo wstepem do ROZBIOROW POLSKI przez obce mocarstwa (Prusy, Rosje i Austrie), rozbiorow, ktore poparli tacy papieze, jak: Klemens XIV i Pius VI.

  Dlatego proponuje zebyscie sobie poczytali obywatelu "ik...." rzetelne opracowania historyczne, zamiast czerpac natchnienie z waszych zydo-lewackich zrodel dezinformacji.

  Polecam:
  W.Konopczynskiego
  W.Sobieskiego
  T.Gluzinskiego
  F.Konecznego
  ks. S.Trzeciaka
  ks. I.B.Pranaitisa
  ks. D.Fahey
  ks. M.Morawskiego
  ks. M.Poradowskiego
  M.Fagana
  B.Freedmana
  N.H.Webster
  W.G.Carr
  J.Robisona
  M.Hoffmana
  A.Ramsey
  R.Korscha
  W.Poliszczuka
  A.L.Szczesniaka
  J.R.Nowaka
  L.Zebrowskiego
  L.Kulinska
  H.Pajaka
  etc.

  Na zakonczenie dodam, ze KOMUNIZM i NAZIZM byly wytworem ZYDOW i polecam opracowania historyczne takich autorow, jak:
  A.Sutton
  D.Bronder
  H.Kardel
  P.deVillemarest
  etc.

  Nawet REWOLUCJE i WOJNY SWIATOWE , poczawszy od 1640r w Anglii 1789r we Francji , 1848r Wiosna Ludow w Europie , 2 rewolucje w Rosji (1905 i 1917) , I w.s. , II w.s. , wojny w Azji i wojny w Afryce , az po wspolczesne wojny na Srodkowym Wschodzie (Middle East) byly wywolane przez ZYDOW.
  Jak pisal P.Giraldi (redaktor naczelny miesiecznika "The American Conservative" oraz byly oficer wywiadu wojskowego armii amerykanskiej) w swoim artykule z wrzesnia 2017r , ze:

  WOJNY AMERYKI SA WYWOLYWANE PRZEZ AMERYKANSKICH ZYDOW.
  https://www.unz.com/pgiraldi/americas-jews-are-driving-americas-wars/

  Przyjemnej lektury.
 • @ikulalibal 06:26:01
  Jeszcze troche uwag n/t tolerancji religijnej.

  Otoz, jesli religia nie miesza sie w sprawy polityki prowadzonej przez panstwo, wowczas wyznawca tej religii jest calkowicie obojetny na to co dzieje sie w panstwie i zyje w/g wlasnych przekonan religijnych, ktore odgrywaja najwyzsza role i sa sila przewodnia w mysleniu i postepowaniu takiego wyznawcy.
  Ale zycie to nie jest bajka i uczy, ze kazda religia zawiera w sobie cele polityczne i w praktyce religia staje sie szyldem lub zaslona dymna w realizacji wlasnych celow politycznych i dowodow na to dostarcza historia:
  judaizmu
  katolicyzmu
  islamu
  prawoslawia
  protestantyzmu
  etc i wymienione powyzej religie prowadza odwieczna walke miedzy soba, poniewaz przewazaja w nich cele polityczne.
  Mieszanka roznych religii w panstwie to rowniez problem z lojalnoscia wyznawcow tych religii wobec panstwa zamieszkania i wladzy panstwowej.
  W zwiazku z powyzszym jedynie religia narodowa lub wiezi rodowe w panstwie zamieszkania sa w stanie zagwarantowac lojalnosc wobec panstwa zamieszkania i wladzy panstwowej.
  Zas roznice w religiach to element, ktory przyczynia sie do podzialow w panstwie na tle religijnym i z uwagi na spojnosc panstwa i interesy panstwa nalezy postawic na pierwszym miejscu interesy narodowe panstwa i obowiazki jakie musi spelnic kazdy mieszkaniec panstwa bez wzgledu na przekonania religijne, chyba ze zostanie ustanowiona jedna glowna religia w panstwie, ktora bedzie spelniac wymogi panstwa oraz bedzie prowadzony dokladny spis obywateli w panstwie i ich przekonania religijne, zeby nie doszlo do przejecia kontroli w panstwie przez wyznawcow innych religii, jak to mialo miejsce w przypadku NEOFITOW w Polsce, o czym pisal polski historyk S.Didier - Neofici przechodzili na katolicyzm, a mimo tego nadal byli wyznawcami judaizmu i prowadzili robote wywrotowa w Rzeczpospolitej przeciwko panstwu, wladzy i narodowi.
  A gdybys nadal mial problemy ze zrozumieniem to zapoznaj sie z naukami RASISTOWSKIEGO TALMUDU , KORANU itp ksiag upodobnionych do religii, ktore nakazuja ZABIJAC INNOWIERCOW (Talmud i Koran).
 • @miarka 12:21:36
  Zawsze sluze pomoca, gdy nalezy dac swiadectwo prawdzie i robie to z poczucia mojego polskiego obowiazku.
  https://www.neon24.pl/comments/13798,fiesta
 • @miarka 12:20:40
  Dyskutujesz z nieukiem, lewakiem etc , ktory uzywa zydo-lewackiej propagandy w celu oczernienia zolnierzy niezlomnych i ja przeszedlem przez wiele takich bitew na stronach zydo-lewackich pismidel typu:
  Gazeta Wyborcza
  Gazeta Baltycka
  Tygodnik Przeglad
  pseudo-historyk P.Zychowicz
  bialoruski film propagandowy
  etc.
  Gdy podawalem fakty historyczne i analizowalem przebieg wydarzen, ktore byly sprzeczne z propaganda podawana w zydo-lewackich sciekach propagandowych, wowczas moje komentarze byly usuwane z dyskusji, a jednoczesnie podnosil sie jazgot polskojezycznego zydo-lewactwa pod moim adresem na tamtejszych grupach dyskusyjnych.

  Oczywiscie znawca tematu o zolnierzach niezlomnych byl i jest L.Zebrowski (ekonomista z zawodu) , ktory wystepowal sam lub w towarzystwie historykow z IPN i podawal fakty historyczne, ktore zaprzeczaly zydo-lewackiej propagandzie i jednoczesnie dowodzily, ze zydo-lewacka propaganda zaklamywala historie wydarzen II w.s.
  Ale oprocz L.Zebrowskiego jest rowniez Ewa Szakalicka - rezyserka filmow dokumentalnych, ktora przylozyla sie do wyjasnienia zarzutow dotyczacych rzekomych "zbrodni" popelnionych przez zolnierzy niezlomnych na "ludnosci cywilnej" i wygrzebala wiele szczegolow, ktore jeszcze bardziej obnazaja klamstwa podawane przez zydo-lewacka propagande o rzekomym "bandytyzmie" i "zbrodniach" popelnionych przez zolnierzy niezlomnych.
  Oto wystapienia Ewy Szakalickiej, ktora obnaza zydo-lewackie klamstwa propagandowe o zolnierzach niezlomnych:
  https://www.youtube.com/watch?v=E3D9OinUBM8
  https://www.youtube.com/watch?v=8AgakcR19Ds
 • @miarka 12:20:40
  p.s.
  Tu jeszcze dopisze, ze bez oparcia sie na prawdzie i wnikliwej analizie wydarzen okresu II w.s. nie bedzie mozliwe pokonanie klamstwa i zaklamanej propagandy, ktora jest uzywana do oglupiania milionow ludzi oraz w celach politycznych.
  Dlatego zydostwo uzywa MEDIOW do oglupiania "gojow" , ktore prawie calkowicie sa opanowane przez zydow - patrz skutki propagandowe ogloszonego "koronowirusa" w Polsce , ktory nie istnieje, ale zydowska propaganda wmowila ludziom, ze taki wirus istnieje i biora w tym udzial rowniez zydowskie rzady nie tylko w Polsce.
  Za sznurki pociagaja zydzi, ktorzy tworza niewidzialny rzad swiatowy i strasza "gojow", a ich glownym celem jest zapanowanie nad panstwami i narodami na co sa dowody w Protokolach (kopia z 1884r, ktora pochodzila z zydowskiej lozy masonskiej Mizraim w Paryzu) i w Talmudzie (zydowska literatura nienawisci do "gojow").
  Z kolei na temat spisku zydowskiego przeciwko "gojom" pisali:
  prof. John Robison
  prof. Nesta Helen Webster
  William Guy Carr (oficer wywiadu kanadyjskiego)
  Myron Fagan
  Benjamin Freedman
  Archibald Ramsey
  Arnold Leese
  dr Michael Hoffman
  prof. Anthony Sutton
  ks. prof. Dennis Fahey
  prof. Franco Bellegrandi
  etc.
  Zapoznaj sie ze strona ( https://www.neon24.pl/comments/13798,fiesta
  ) , na ktorej znajduja sie odnosniki do stron internetowych , ktore podaja tego typu material dowodowy w j.angielskim.

  SPISEK ZYDOW PRZECIWKO CHRZESCIJANSTWU I "GOJOM" TO FAKT HISTORYCZNY !
  Ale o tych sprawach nie informuja Polakow media swieckie i koscielne.
 • @Pedant 07:42:43
  Cytat:
  "Powiedziałem prawdę. Znałem ich jako dziecko, i się nie dopytywałem, bo mnie mało to wtedy interesowało."

  Z powyzszego cytatu wynika, ze nie mieliscie zielonego pojecia obywatelu Pedant, podczas gdy ja bylem zainteresowany HISTORIA ZAKAZANA w PRL, poniewaz u mnie w domu panowal polski duch narodowy i niepodleglosciowy, czyli moi rodzice wypelniali swoje polskie obowiazki, a jednoczesnie ostrzegali, zebym nie mowil o tym glosno, poniewaz bede mial problemy w szkole.

  W moim domu panowal szacunek do zolnierzy polskiego podziemia zbrojnego , a pogarda do sowietow i komunistow, ktorzy mordowali polskich patriotow i zaprowadzili dyktature komunistyczna w Polsce po 1945r.
  W domu panowal szacunek do R.Dmowskiego, W.Witosa, J.Hallera etc , a po zaglebieniu sie w historie Polski jeszcze bardziej upewnilem sie, ze moi rodzice mowili prawde.
  Wyjazd z PRL i znajomosc j.angielskiego otworzyly mi dostep do opracowan historycznych w j.angielskim, ktore byly ukrywane przed amerykanska opinia publiczna, a jednoczesnie dowodzily, ze spoleczenstwo amerykanskie jest oglupiane przez zydowska propagande (analogicznie jak w PRL) oraz ze zydzi rzadza w USA (analogicznie jak w PRL).
  Moje poszukiwania faktow historycznych zamienily sie w pasje i spedzalem po kilkanascie godzin dziennie przez 7 dni w tygodniu przegladajac godzinami strony internetowe w j.angielskim i trwalo to miesiacami i latami.
  Tacy historycy jak prof. J.R.Nowak i dr E.Kurek, ktorzy sa uznawani w Polsce za znawcow tematu o zydach , do tej pory nie przekazali Polakom informacji, ktore ja znam od ponad 15 lat.
  E.Kurek, ktora jest zwolenniczka zyda W.Bartoszewskiego (sam siebie zdemaskowal w 2001r w Jedwabnem, kiedy paradowal z "nalesnikiem na glowie" , jak jego polskojezyczni pobratymcy: Kwasniewski, Cimoszewicz etc) zostala przeze mnie przylapana na podawaniu klamstw i oglupianiu Polakow, wiec z gory ostrzegam przed E.Kurek, ktora ma sklonnosci do manipulowania informacjami lub od czasu do czasu milczy i nie podaje kompromitujacych informacji o zydach, ktorzy byli i sa zaraza w Polsce od kilkunastu stuleci oraz sa inspiratorami rewolucji i wojen swiatowych i najwiekszymi oszustami, zlodziejami, bandytami i mordercami na swiecie, poza drobnymi wyjatkami.

  Wy obywatelu Pedant nigdy nie podawaliscie tego typu informacji, podobnie jak ukrywacie informacje o rasistowskich naukach Talmudu przed Polakami, Talmudu, ktory jest dla was obywatelu Pedant jak "pismo swiete" i "przewodnik zyciowy".
  Nic tez nie piszecie obywatelu Pedant o zydowskich zbrodniach na Polakach, na Rosjanach, na Palestynczykach etc , ale potraficie napisac o zolnierzach niezlomnych, ze sa "faszystami" i tym samym poslugujecie sie zydo-lewacka propaganda okresu PRL.
  Poza tym na grupach dyskusyjnych w j.polskim jest pelno polskojezycznych zydow, ktorzy monitoruja o czym pisza Polacy, a pozniej donosza do zydowskich organizacji w Polsce , m.inn. do Chabad-Lubawicz , B'nai B'rith , Mosadu etc , poniewaz zydzi sporzadzaja corocznie raporty n/t tzw. "antysemityzmu" w krajach Europy, a nastepnie takie zydowskie organizacje jak Europejski Kongres Zydow, ktorego przewodniczacym jest zyd z Rosji Mosze Kantor (multimiarder, ktory dorobil sie fortuny na wyprzedazy majatku narodowego bylego ZSRR, przyjaciel W.Putina, Putina, ktory stworzyl zydom cieplarniane warunki w Rosji, zapalal menore w synagodze w Moskwie, odznaczyl rabina Pewznera zlotym medalem za krzewienie judaizmu w St.Petersburgu etc ) , zbieraja sie w Brukseli (stolica UE) i na forum parlamentu europejskiego narzekaja na wzrost rzekomego "antysemityzmu" w Europie i naciskaja na parlament europejski, zeby zakazal pisac i mowic zle o zydach.
  Np. prezydent Rosji W.Putin podpisal ustawe w 2016r , ktora zakazuje krytykowania rasistowskich zapisow w Talmudzie dotyczacych "gojow"pod grozba kary.
  Zas Talmud naucza, ze "goje" to nie ludzie, ale bydlo i zwierzeta i zydowi wolno oszukac, okrasc i zabic "goja", i zyd nie podlega karze za tego typu czyny.
  Zydzi probuja rowniez ograniczyc wolnosc slowa w Stanach Zjednoczonych i stad bierze sie cenzura na stronach internetowych, z ktorych zostaly usuniete materialy oparte na faktach historycznych, ktore demaskowaly zydowskie zbrodnie, korupcje, klamstwa, oszustwa, lichwe, demoralizacje i oglupianie spoleczenstwa, zydowski spisek przeciw "gojom" etc w celu zapanowania zydow nad innymi panstwami i narodami.


  Wy obywatelu Pedant nigdy nie napisaliscie o tym, ze:

  OBOWIAZKIEM POLAKOW JEST ODSUNAC ZYDOW OD WLADZY I WPLYWOW W POLSCE , ZEBY PRZYWROCIC NORMALNOSC W POLSCE ORAZ ROZPOCZAC REALIZACJE POLSKICH INTERESOW NARODOWYCH , PONIEWAZ ZYDZI SA NAJWIEKSZA ZARAZA W POLSCE OD KILKUNASTU STULECI ORAZ WROGAMI POLSKI I POLAKOW NA CO DOWODOW DOSTARCZA TALMUD I HISTORIA.

  Logiczne ?

  Przyjemnej lektury.
 • @fiesta 06:56:19
  "Poza tym na grupach dyskusyjnych w j.polskim jest pelno polskojezycznych zydow, ktorzy monitoruja o czym pisza Polacy, a pozniej donosza do zydowskich organizacji w Polsce , m.inn. do Chabad-Lubawicz , B'nai B'rith , Mosadu etc , poniewaz zydzi sporzadzaja corocznie raporty n/t tzw. "antysemityzmu" w krajach Europy"

  Bardzo Pan naiwny. Prawdopodobnie czytają, i Pan w swoim odlotowym pseudo-patriotyźmie dostarcza im soczystych materiałów. A jak przyjdzie co do czego, to Pan pierwszy będzie uciekał.

  "Wy obywatelu Pedant nigdy nie napisaliscie o tym, ze:
  OBOWIAZKIEM POLAKOW JEST ODSUNAC ZYDOW OD ..."

  Całkiem Pan zwariował. Ja piszę o tym na co mam ochotę, a nie co jakiś hunwejbin chciałby mi narzucić. Chce Pan maszerować, niech Pan sobie maszeruje, beze mnie.

  "Zwalali pomniki i rwali bruk
  Ten z nami, ten przeciw nam
  Kto sam ten nasz najgorszy wróg"
 • @Pedant 11:12:32
  Otoz w PRL istnialy 3 kursy walut zachodnich w przeliczeniu na zlotowki:
  oficjalny
  nieoficjalny
  wolnorynkowy (czarny rynek)
  oraz
  kurs rubla do dolara (1:2).

  Ktory kurs mieliscie na mysli obywatelu Pedant ?

  Polacy wyjezdzajacy do krajow zachodnich musieli sami postarac sie o kupno wymaganych 150 dolarow amerykanskich i otrzymac poswiadczenie z banku PKO, zeby dostac pozwolenie na wyjazd z PRL, bo zaden bank nie sprzedawal Polakom dolarow amerykanskich za wyjatkiem nomenklatury komunistycznej, pracownikow MSW , KG MO etc, ktorzy posiadali status specjalnego uprzywilejowania w PRL i wykorzystywali swoja pozycje/stanowisko w organach wladzy PRL do prowadzenia dodatkowej dzialalnosci przemytniczej walut zachodnich, zlota, bizuterii, kamieni szlachetnych, towarow deficytowych w PRL etc , ktore sprowadzali do PRL i handlowali tymi towarami na czarnym rynku we wspolpracy ze swoimi TW.
  W tym przemytniczym procederze urzednikow panstwowych PRL pomagali im przekupieni urzednicy Kontroli Celnej w PRL i szefowie poszczegolnych wydzialow MSW, glownie Wydzial I (wywiad) i Wydzial II (kontrwywiad) PRL.

  Wasza uwaga obywatelu Pedant, ze nie potwierdzacie moich danych dowodzi, ze albo blefujecie, albo ukrywacie informacje przed Polakami n/t przywilejow, z ktorych korzystala zydo-komuna w PRL, albo jedno i drugie, co jednoczesnie dowodzi, ze wywodzicie sie z grona zydo-komuny i macie powod, zeby omijac tego typu temat i nie zdradzac szczegolow.

  Np. IPN jest w posiadaniu teczek operacyjnych spec sluzb PRL (MSW, SB, MO etc) a takze w posiadaniu raportow NIK z okresu PRL i dzialalnosci KC PZPR , KW PZPR etc, wiec na swiatlo dzienne wychodzi prawda o zydach u wladzy w Polsce i zorganizowanym przez zydow systemie przestepczym jakim byl PRL, ktory zerowal na Polsce i Polakach, i obiecywal Polakom "wolnosc, rownosc, braterstwo" oraz "raj na ziemi".
  Ostatecznie Polska i Polacy zostali okradzeni przez zydow u wladzy w PRL , a kolejni zydzi z KOR i Solidarnosci, ktorzy brali udzial w podziale wladzy w 1989r przy "Okraglym Stole" z zydami z PZPR , dokonali ostatecznego ekonomicznego rozbioru Polski po 1989r i zniszczyli podstawy finansowe, gospodarcze i ekonomiczne Polski.
  Zydostwo z PiS (partii interesow syjonistycznych) wspolpracuje ze swoimi pobratymcami z USA i Izraela nad realizaja projektu "Polin", czyli przejecia Polski przez zydow.
  A biorac pod uwage wypowiedzi zyda i bylego sekretarza stanu USA H.Kissingera podczas prywatnego spotkania w Moskwie z W.Putinem w 2012r i rozmowy n/t przeprowadzi zydow z Izralea do Europy w ciagu nastepnych 10 lat, wychodzi na to, ze w 2022r , czyli za rok Polska zostanie zamieniona na "Polin" , o czym cwierkal zyd A.Duda w czasie swojej pierwszej kadencji prezydenckiej, podczas gdy zyd L.Kaczynski wprowadzil po raz pierwszy do palacu prezydenta RP poganski kult zapalania menory w grudniu 2006r.
  Zaplanowana przez zydow plan-demia "koronaswirusa" ma za zadanie oslabic finanse, gospodarke i ekonomie na swiecie , a zydy z PiS u wladzy w Polsce z uporem maniakow chca za wszelka cene dobic Polske finansowo, gospodarczo i ekonomicznie, zeby ulatwic zydom z USA i Izraela przejecie Polski za grosze i na wlasnosc.

  "POLIN" (tu spocznij) to kolejna zydowska bajka dla dzieci i doroslych dotyczaca tzw. "ziemi obiecanej" , ktora im nadal ich "bog plemienny" JHW - wczesniej ta "ziemia obiecana" byla Palestyna , w ktorej zagniezdzili sie koczowniki plemienne wedrujacy po Afryce i zerujacy na innych narodach poprzez lichwe, oszustwa, zlodziejstwo, falszerstwa, przekupstwo, demoralizacje spoleczenstw etc.

  Zrodla historyczne podaja, ze zydzi byli przepedzeni ponad 1000 razy z miast i panstw Europy na przestrzeni ostatnich 2 tysiecy lat za lichwe, oszustwa, zlodziejstwo, falszerstwa, przekupstwo, okradanie spoleczenstw, demoralizacje, wrogosc do chrzescijanstwa, morderstwa rytualne, spiskowanie z wrogami na szkode panstw i narodow etc i ten proceder jest uprawiany przez zydow az po czasy wspolczesne.
  W przypadku Rzeczpospolitej/Polski sa na ten temat opracowania historyczne polskich historykow okresu miedzywojennego n/t szkodliwej dzialalnosci zydow w Polsce na przestrzeni kilkunastu wiekow, ktore sa ukrywane przed Polakmi i zakazane przy nauczaniu przedmiotu historii w szkolach i na uniwersytetach, poniewaz od 1945r az do dzis , czyli przez ostatnie 76 lat wladze w Polsce sprawuja zydzi i oni decyduja o programach nauczania w porozumieniu z organizacjami zydowskimi w Polsce, UE, Izraelu i USA.

  Bez usuniecia zydow od wladzy i wplywow w Polsce nie jest mozliwe odzyskanie Polski dla Polakow i nie jest mozliwa realizacja polskich interesow narodowych.

  Przyjemnej lektury.
 • @fiesta 10:20:05
  Nie da się z Panem dyskutować - jest Pan zapeklowany kompletnie i całkowicie przewidywalny.

  Chociaż mam dla Pana trochę ciepłych uczuć. Bo jest Pan dobrym synem, i co Panu wpoili rodzice, tego Pan będzie się trzymał aż do śmierci, niezależnie od faktów i "cudzych" argumentów.

  Ja takim dobrym synem nie byłem, i przysparzałem swoim rodzicom zgryzoty. Choćby tym, że interesowałem się polityką, którą oni się brzydzili i zadawałem się z "nieodpowiednim" towarzystwem, podobnym do Pana na przykład. ;)

  Szczęść Boże.
 • @Kmieć 18:22:03
  Co ty za pierdoly wypisujesz ?

  Rewolucje w Europie i 2 wojny swiatowe ( I i II) wywolali zydzi i zapamietaj to sobie raz na zawsze - dowody sa w opracowaniach historycznych w j.angielskim oraz mowi o tym M.Fagan oraz B.Freedman na stronach:
  https://www.youtube.com/watch?v=eYKR-2aQUys
  https://www.pinterest.ca/pin/293367363232940711/

  Pod koniec sierpnia 1933r zydzi podpisali tajny uklad z A.Hitlerem w Berlinie tzw. HAAVARA AGREEMENT i wspolpraca zydow z niemieckimi nazistami trwala prawie do konca 1941r.
  Poza tym przywodca organizacji zydowskiej w Berlinie K.Tuchler utworzyl nawet organizacje nazistowska zlozona z niemieckich zydow i popieral A.Hitlera.

  W miedzyczasie zydowscy bankierzy z USA, Niemiec i Anglii finansowali A.Hitlera i rozbudowe potegi militarnej Niemiec hitlerowskich.

  W pazdzierniku 1941r zydzi z USA sporzadzili MAPE GOMBERGA (na mapie widnieje pieczec Departamentu Stanu USA z data pazdziernik 1941r - mapa znajduje sie w Bibliotece Kongresu Stanow Zjednoczonych) , ktora dotyczyla podzialu swiata na 2 strefy wplywow: sowiecka i amerykanska po zakonczeniu II w.s. oraz na mapie Gomberga znajdowaly sie instrukcje dotyczace powojennego porzadku w Europie.
  Tu zaznacze, ze USA zostalo wciagniete do II w.s. w grudniu 1941r po ataku Japonczykow na Pearl Horbour, co zostalo z gory zaplanowane i przygotowane przez zydowskich doradcow F.D.Roosevelta i utrzymywane w tajemnicy przed amerykanska opinia publiczna.
  Wiecej szczegolow podaja w swoich opracowaniach historycznych:
  E.Black
  A.Sutton
  P.deVillemarest
  B.Rigg
  L.Brenner
  B.Freedman
  etc.

  Twoje zarzuty pod adresem gen. W.Sikorskiego i polskiego rzadu na uchodztwie w Londynie oraz pod adresem polskiego podziemia zbrojnego w okupowanej Polsce sa stekiem klamstw i pomowien opartym na twojej niewiedzy i polprawdach wyczytanych z tobie znanych oglupiaczy propagandowych.

  O kolaboracji zydow z niemieckimi nazistami i tajnych ukladach zydow z niemieckimi nazistami wiedzialy tylko strony zainteresowane oraz wywiady: USA i Niemiec hitlerowskich.
  Z kolei o Mapie Gomberga z 1941r i podziale Europy na 2 strefy wplywow po zakonczeniu II w.s. wiedzieli zydzi z USA i zydzi z ZSRR, poniewaz to bezposrednio dotyczylo USA i ZSRR.
  Nawet W.Churchill jako sojusznik USA mial wielkie pretencje do F.D.Roosevelta o to, ze pozbawil wplywow Anglie.

  Z kolei gen. W.Sikorski nie posiadal wiedzy n/t zakulisowych dzialan zydow na arenie miedzynarodowej na tak wysokim szczeblu w takich panstwach jak Niemcy, USA i ZSRR , a zarazem Sikorski podlegal pod dyrektywy premiera W.Brytanii W.Churchilla i mial ograniczone mozliwosci dzialania, niezaleznie od tego co planowal Sikorski i swiadcza chociazby o tym tajne rozmowy prowadzone przez USA, Anglie i ZSRR od stycznia 1943r , ktorych punktem kulminancyjnym byla konferencja w Teheranie (listopad/grudzien 1943r).
  A poniewaz Sikorski chcial ujawnic zbrodnie sowieckie popelnione w Katyniu i mial na to niezbite dowody, wiec W.Churchill w ramach zahamowania skandalu i rozpadu koalicji antyhitlerowskiej wydal polecenie zamordowania gen. W.Sikorskiego (4 lipiec 1943r).
  Z raportu gen. T.Romera, ktory pelnil role ministra spraw zagraniczych w rzadzie premiera W.Sikorskiego wynika, ze Sikorski dopytywal sie go o date majacej nastapic ofensywy wojsk amerykanskich pod dowodztwem gen. G.Pattona , ktory przedstawil plan uderzenia na sily niemieckie od strony Bulgarii i Rumunii w kierunku na Polske i Baltyk z uzyciem armii gen. W.Andersa i dozbrojonych oddzialow polskiego podziemia zbrojnego (350 tysiecy zolnierzy) w okupowanej przez Niemcow Polsce.
  Plan gen. G.Pattona nie zostal zatwierdzony przez F.D.Roosevelta pomimo tego, ze taki plan popieral sam W.Churchill i uznal go za genialny z militarnego punktu widzenia, poniewaz zydzi z otoczenia Roosevelta realizowali plany sporzadzone na mapie Gomberga z 1941r i nie chcieli dopuscic do jakichkolwiek zmian, o czym rowniez swiadczy rozkaz z Waszyngtonu nakazujacy Pattonowi, zeby wycofal wojska amerykanskie z przedmiesc Pragi i Berlina, ktore miala zdobywac armia czerwona, a nie wojska amerykanskie i Patton musial wycofac swoja armie z zajmowanych pozycji i pisze o tym Patton w swoich pamietnikach, jak rowniez opisuje role i wplyw zydow z otoczenia Roosevelta na wydarzenia II w.s.
 • @Pedant 07:35:17
  Ja podaje fakty n/t inwigilacji stron internetowych przez zydow i sporzadanych przez zydow raportow n/t rzekomego "antysemityzmu" co jest dostepne na stronach internetowych w j.angielskim - o wzrastajacym "antysemityzmie" w Europie informowal rowniez Mosze Kantor (prezes europejskiego kongresu zydow) na co zareagowal sam W.Putin (kolega i przyjaciel M.Kantora) , ktory zapraszal zydow do Rosji.

  Ja doskonale rozumie wasze zachowanie obywatelu Pedant , poniewaz jako zydowi i lewakowi nie wypada krytykowac dzialan swoich towarzyszy zydow i lewakow oraz nie dopuscic do tego, zeby Polacy poznali prawde o zydach, ktorzy sa najwiekszymi wrogami Polski i Polakow, poza drobnymi wyjatkami.

  Zydzi spiskuja przeciwko Polsce od 300 lat i ten spisek przeciwko Polsce i Polakom przybral na sile 100 lat temu, m.inn. w czasie konferencji pokojowej w Wersalu w 1919r , w ktorej uczestniczylo ponad 50 procent zydow sposrod wszystkich delegatow z roznych panstw, zwazywszy na fakt, ze zydzi ani nie brali udzialu w I w.s. , ani nie mieli wlasnego panstwa , a mimo to zachowywali sie jakby to oni wygrali I w.s. i mieli wylaczne prawo do decydowania o wszystkim i za wszystkich.

  Zydzi obecni na konferencji pokojowej w Wersalu w 1919r nie chcieli dopuscic do powstania niepodleglego panstwa polskiego oraz
  opowiadali sie za oderwaniem Slaska i Pomorza od Polski !
  Takie same hasla glosila zydowska KPP (polska z nazwy partia komunistyczna) powstala w Moskwie i zlozona prawie calkowicie z samych zydow, i jednoczesnie wchodzila w sklad miedzynarodowki komunistycznej (zydowskiej).
  Podobne zydowskie organizacje komunistyczne powstaly w Niemczech, w Anglii etc , poniewaz zydzi zaplanowali wywolac rewolucje w Niemczech, Anglii etc i zaprowadzic komunizm w calej Europie od Rosji az po Atlantyk.
  Ale Niemcy i Anglia byly na tyle przytomne, ze zlikwidowaly zydowskich terrorystow komunistycznych u siebie, podczas gdy zydzi w Rosji przegrali zaplanowana przez siebie wojne z Polska (wojna polsko-bolszewicka) i plan podboju Europy przez zydow nie zostal zrealizowany i zatrzymal sie na Polsce.
  Mimo tego rosyjscy zydzi wysylali do Polski swoich agentow , w tym m.inn. niejakiego W.Gomulke (czlonka zydowskiej KPP i przeszkolonego w Moskwie) , ktory dzialal w interesie zydow rosyjskich i komunizmu oraz prowadzil robote wywrotowa w Polsce (okres II RP), za co byl kilkakrotnie aresztowany w Polsce, a po wyjsciu z wiezienia w Polsce natychmiast wracal do ZSRR i swoich zydowskich towarzyszy.
  W nastepnej kolejnosci byla masowa kolaboracja mniejszosci narodowych zamieszkalych w Polsce z okupantem niemieckim i sowieckim i glowna role w tej kolaboracji odgrywal masowy udzial zydow w mordowaniu Polakow i donoszeniu na Polakow do Niemcow i Sowietow.
  Np. wywiad AK ustalil, ze w SS i Gestapo pracowalo ponad 5 tysiecy zydowskich agentow na obszarze Generalnej Guberni (GG) , ktorzy byli uzbrojeni w niemieckie pistolety.
  Z kolei historyk prof. J.R.Nowak opisal zydowskie zbrodnie na Polakach popelnione w latach 1939-1941 w sowieckiej strefie okupacyjnej do czasu napasci Niemiec na ZSRR 22 czerwca 1941r - glownymi ofiarami zydowskich zbrodni na Polakach byla polska inteligencja, ktora wylapywali sami zydzi lub donosili na Polakow do NKWD.
  Niemcy, ktorzy napadli na ZSRR w czerwcu 1941r napotykali na stosy Polakow pomordowanych przez zydow i kaluze krwi, w ktorych lezeli pomordowani Polacy, co wskazywalo, ze zydzi dokonywali zbrodni na Polakach w wielkim pospiechu.

  Przyjemnej lektury.
 • @Pedant 11:25:49
  Ja trzymam sie takich wartosci, jak:

  BOG HONOR OJCZYZNA PRAWDA.

  Za Boga uwazam jedynie Jezusa Chrystusa, ktory ukazal sie ludziom w ciele czlowieka 2 tysiace lat temu i sa na to dowody w zrodlach:
  rzymskich (Flawiusz, Pliniusz, Tacyt etc) , syriackich, koptyjskich, Esenczykow (DSS odkryte w 1945r w Qumran), w liscie Pilata do cezara Tyberiusza, w liscie krola Edessy Abgara V do Chrystusa oraz w ewangeliach niekanonicznych: Piotra, Jakuba, Tomasza, Filipa, Marii Magdaleny etc odkrytych w Qumran w 1945r , a nawet po zbadaniu Calunu Turynskiego najnowoczesniejszymi metodami kryminalistycznymi.
  Dodatkowe dowody sa w ewangeliach kanonicznych: Mateusza, Marka, Lukasza i Jana.

  Przyznaje, ze dyskusja ze mna jest trudna, poniewaz od ponad 25 lat zajmuje sie badaniami historycznymi w roznych dziedzinach oraz weryfikuje poznane informacje i w zwiazku z tym nie mam problemu odczytac intencje osob, ktore przekazuja swoje informacje mniej lub bardziej zblizone do prawdy i robia to z 3 powodow:
  1. Uwierzyli w to co przeczytali lub uslyszeli.
  2. Swiadomie manipuluja podawanymi przez siebie informacjami, ktore dopasowuja do swoich wlasnych pogladow lub ideologii.
  3. Albo 1 i 2.

  W swoich komentarzach wymienilem okolo 30 nazwisk (polskich i zagranicznych) osob, ktore podaja zweryfikowane fakty historyczne i moglbym podac jeszcze 20 wiecej mniej znanych nazwisk polskich i zagranicznych, ktore rowniez podaja zweryfikowane fakty historyczne.
  W ten sposob mam skale porownawcza z informacjami podawanymi przez encyklopedie rzekomo "naukowe", przez media i przerozne "autorytety" z tytulami naukowymi lub bez tytulow naukowych, co u mnie nie ma znaczenia, poniewaz ja oceniam czlowieka po jego wiedzy faktograficznej oraz po jego stosunku do zasad wymienionych na poczatku mojego komentarza.
  Dlatego nie mam problemow z rozpoznaniem poziomu wiedzy historycznej oraz intencji dowolnego komentatora, bez potrzeby zaglebiania sie w jego zyciorys (pochodzenie, wyksztalcenie, tytuly naukowe etc), ktore nie sa istotne.

  W 1995r (ponad 25 lat temu) podalem recepte na samowyzwolenie sie Polski i Polakow od zydowskiego okupanta i od czasu do czasu przypominam moim Rodakom-Polakom jak maja to zrobic.
  Ale wyniki wyborcze ostatnich ponad 30 lat dowodza , ze Polakom nie zalezy na wolnej i suwerennej Polsce oraz Polacy pozwalaja na to, ze okupant zydowski okrada z premedytacja Polske i Polakow.

  Jesli chodzi o polityke to uprawia ja nawet uczen szkoly podstawowej nie wspominajac o ludziach doroslych, bez wzgledu na to czego ona dotyczy. Poza tym takie dziedziny jak historia, finanse, ekonomia etc maja zwiazek z polityka i wyrzekanie sie udzialu w polityce jest samocenzurowaniem swoich opinii i pogladow oraz dowodem na wlasna glupote i tchorzostwo, ewentualnie proba sabotazu i kampanii dezinformacyjnej lub dzialaniem psychologicznym na spoleczestwo, zeby je zniechecic do tematu polityki i oczywiscie najbardziej zalezy wrogom Polski na tym, zeby Polacy nie interesowali sie polityka, nie znali faktow historycznych etc.
  Tymczasem znajomosc faktow historycznych (nie mylic z propaganda i polprawdami ) poszerza wiedze, pobudza umysl do myslenia i analizowania wydarzen oraz do szukania rozwiazan.
  Zas MADRY POLAK to SWIADOMY POLAK , ktory nie pozwoli na to, zeby stal sie ofiara oszustwa i to tez nazywa sie polityka uprawiana dla wlasnych potrzeb obronnych lub Ojczyzny Polski.
  Podsumowujac, polityka jest czescia codziennego zycia czlowieka, tak jak posilek i sen.

  Jesli chodzi o okreslenie "nieodpowiednie towarzystwo" to w/g polskich obyczajow kulturowych dotyczy to: pijakow, oszustow, zlodziei itp kryminalistow, osoby zepsute moralnie etc.
  Z kolei w/g zydowskich wierzen religijnych "nieodpowiednie towarzystwo" oznacza "gojow" (bydlo, zwierzeta, podludzie), poniewaz Talmud naucza, ze tylko zydzi sa ludzmi, a reszta to nie ludzie, wiec Talmud zezwala na oszukiwanie, okradanie i zabijanie "gojow" i zyd nie podlega karze za te czyny.

  Jesli chodzi o mnie to mam polskie poglady narodowe i takie same poglady powinien miec kazdy Polak i Polka od najmlodszych lat szkolnych az do konca wlasnego zycia, poniewaz to jest gwarantem zachowania i przetrwania polskosci w Polakach oraz istnienia Polski, w przeciwnym wypadku zniknie Polska i Polacy, na czym szczegolnie zalezy odwiecznym wrogom Polski i Polakow.
  Z kolei z waszej opinii obywatelu Pedant wynika, ze macie niepolskie i zydo-lewackie poglady oraz prowadzicie polityke antypolska na forum WPS, a piszecie, ze nie interesuje was polityka.

  Jesli chodzi o rodzicow to dziecko nie ma na to wplywu, ale przynajmniej moze naprawic swoje bledy, gdy dorosnie i zrozumie, ze bylo ofiara blednego myslenia/postepowania swoich rodzicow.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930