Gorące tematy: Wybory 2020 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
643 posty 2792 komentarze

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Słowacja większa duchem i rozumem od Polski

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Słowacja odróżnieniu od Polski nie jest tak ostentacyjnie antyrosyjska, a wręcz odwrotnie, co świadczy o mądrości narodu i elit.

 

Na niedawno odbytej, w końcu lutego 2019 r., w Koszycach naradzie tzw. „bukaresztańskiej dziewiątki” , minister spraw zagranicznych, stosunkowo małej w porównaniu do Polski, Słowacji, Miroslav Lajčak, na kolportowane informacje o ponoć akceptacji przez Słowację amerykańskiej „propozycji” zmodernizowania dwóch baz wojskowy na Słowacji ( pod warunkiem podpisania kolonialnej umowy z USA”), odpowiedział : ” Żadnej  bazy nie będzie, póki sami o to nie poprosimy NATO. Jesteśmy partnerami w sojuszu, a sojusz nie podejmuje decyzji nie konsultując się z nami. Ważne, aby to rozumieć.”
Wcześniej minister M. Lajčak przebywał w USA, aby rozmawiać nt. „umowy z USA” dotyczącej obecności wojsk amerykańskich na Słowacji, zakupów amerykańskiej broni, modernizacji baz lotniczych ( interesujące, że miała to być transakcja wymuszona w stylu amerykańskiej mafii: umowa na nie mniej niż 10 lat, praktycznie obecność żołnierzy amerykańskich na Słowacji po „skończonej modernizacji” baz : Malacky-Kuchyňa i  Sliač ) itd. Trzeba jednak przypomnieć, że w 2015 r. Bratysława zawarła z USA kontrakt dotyczący zakupu dziewięciu wielozadaniowych śmigłowców H-60M Black Hawk za 261 mln € млн. ( zastępujących jeszcze radzieckie śmigłowce Mi-17 ). Był to największy  zagraniczny zakup wojskowy Słowacji  w okresie po socjalistycznym.
Najciekawsze jednak było stwierdzenie przewodniczącego słowackiego parlamentu ( Rady Narodowej), Andreja Danko,
w przeddzień podpisywania umowy o współpracy wojskowej między USA i Słowacją (Defense Cooperation Agreement, DCA), o niedopuszczalności rozmieszczenia na terenie Słowacji amerykańskich obiektów i żołnierzy. Oświadczenie tej treści przekazało Radio Słowackie ( https://russian.rt.com/world/article/619197-slovakiya-nato-baza-ssha)
Przypomnijmy, że 29 marca 2004 r. Słowacja wstąpiła do NATO. A zatem w 15 lecie tego faktu wielce reprezentatywni przedstawiciele władz Słowacji przekazali nastroje panujące w tym kraju, który w odróżnieniu od Polski nie jest tak ostentacyjnie antyrosyjski, a wręcz odwrotnie, co nie wynika jedynie z surowcowego ( głównie jeżeli chodzi o energetykę)  uzależnienia od dostaw z Rosji, ale odzwierciedla nastroje społeczeństwa Słowacji – przyjazne Rosji, podkreślające słowiański rodowód narodu, a zarazem krytyczne wobec polityki Zachodu, a głównie wobec amerykańskiego imperializmu i neokolonializmu.
PZ
 
 
Pozdrawiamy Milosa Zverinę i SLAVICE !

 

KOMENTARZE

 • WPS
  https://www.youtube.com/watch?v=OYtRB5J4WYA
 • Słowacja ma jaja.
  W końcu Janosik był Slowakiem...
 • autor
  Ta moja pała to przypadkowe kliknięcie, miało być 5* i tak to proszę traktować. Przepraszam za zniekształcenie statystyki.
 • A ja nie rozumiem
  jak to jest, że 741-milionowa Europa musi błagać 327 milionów Amerykanów, aby ci bronili jej przed 145 milionami Rosjan.
 • „Żyd jest naszym nieprzyjacielem”
  https://rzeczpospolitapolska.files.wordpress.com/2017/10/zyd-nieprzyjaciel-600x417.jpg

  Kto uczciwy dzisiaj temu zaprzeczy? Słowacki mural z 1938r. wyrażał to, co od dawna wiedzą nie tylko Słowianie, ale i inne ludy, które w swojej historii zetknęły się z żydowskim szowinizmem.
 • @SZS 19:25:39
  A co tu niezrozumiałego? (ej SZS chyba kokietujesz :))) )
  No dobrze.Na wypadek gdyby jednak twoje "nierozumienie" było szczere (choć naiwne),tłumaczę:
  Po pierwsze idzie nie o całą Europę ale o jej część składającą się z takich podmiotów jak"Polska,Litwa,Estonia,Łotwa,Rumunia.Może jeszcze jakaś Słowenia ale Czechy już nie.
  Elity tego środkowo-wschodniego terytorium to zwykły badziew przeto skłonny na byle sugestie kosztem poziomu życia własnych społeczeństwa dofinansowywać gospodarkę USA.Na przykład poprzez zakup za ciężkie pieniądze ich zezłomowanego demobilu.
  Popatrz no tylko co pisze i to teraz,"opołoPISowski ekspert od rosyjskiego zagrożenia" , popatrz i niczemu się nie dziw:/A to z kolei wymusza refleksję, czy osławione 2% PKB, jakie przeznaczamy na obronę, jest wielkością wystarczającą, CZY NIE NALEŻAŁO RACZEJ PODNIEŚĆ NAKŁADÓW NA TEN CEL,KOSZTEM CHOĆBY NADMIERNIE ROZBUDOWANEJ POLITYKI SOCJALNEJ/
  https://nowakonfederacja.pl/polska-polityke-wschodnia-trzeba-uprawiac-w-berlinie-i-brukseli/

  Rozumiesz? są gotowi ciąć i tak usrany socjal byle tylko dać zarobić USA.Szuje!
  Dlatego muszą bez końca i powodów opowiadać o "rosyjskim zagrożeniu"
  Państwa "starej Europy" nie podzielają tych strachów.Najwidoczniej mają mimo wszystko mniej skurwiałe elity.
 • @ikulalibal 20:07:30
  Oczywiście.
  Ale ta magia liczb....
  :-))
 • @Arjanek 18:49:31
  Ależ w systemie słowackim uprawnienia prezydenta są niewielkie. Decyduje Rada Narodowa i rząd.
 • @stanislav 23:12:48
  Ta "prezydentka", to oczywiście syjonistyczny projekt.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829