Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
780 postów 3825 komentarzy

WPS

stanislav - narodowiec, realista, wielopokoleniowy łodzianin, demaskator antypolskiej obłudy

Leonid Reszetnikow: „Stany Zjednoczone wiszą na włosku”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Drugą wojnę światową zorganizowały siły, które próbują teraz rządzić światem. Stany Zjednoczone są ich miejscem pobytu. Mowa o koncernach międzynarodowych i o szczytach anglosaskiej elity

 

 O rafach polityki międzynarodowej opowiedział „Argumentom i Faktom” Leonid Reszetnikow, generał-porucznik Służby Wywiadu Zagranicznego Rosji w stanie spoczynku, dyrektor RISI.

Zwycięzcy i przegrani
– Maria Pozdniakowa („AiF”): Leonidzie Piotrowiczu, dlaczego Zachód coraz bardziej idzie na konfrontację z Rosją?
– Leonid Reszetnikow: Zachodnia elita wpadła w furię. Nie spodziewali się po nas takiej zręczności, jak operacja w Syrii.
Za oceanem już dwadzieścia lat temu postawiono na Rosji krzyżyk. W roku 1992 dyrektor CIA Robert Gates przeprowadził w Moskwie swoją osobistą paradę zwycięstwa. Przeszedł się defiladowym krokiem po bruku Placu Czerwonego. Wypił szampana za upadek ZSRR. W latach 90-tych [XX w.] amerykańscy politycy powiadali mi prosto w twarz: „Misja Ameryki – to rządzenie światem. Zrozumcie to i podporządkujcie się”.
Po raz pierwszy Amerykanie chcieli zniszczyć Rosję podczas rewolucji październikowej 1917 roku, pomagając bolszewikom. Druga próba została podjęta w czasie II wojny światowej. A trzecia – w 1991 roku.
– Uważa się, że w czasie II wojny światowej ZSRR i Stany Zjednoczone byli sojusznikami…
– Drugą wojnę światową zorganizowały siły, które próbują teraz rządzić światem. Stany Zjednoczone są ich miejscem pobytu. Mowa o koncernach międzynarodowych i o szczytach anglosaskiej elity.Stany Zjednoczone popychały ku wojnie zarówno Niemcy, jak i Związek Radziecki. Pomagały obu tym państwom wzmacniać swoje potencjały, aby ich starcie stało się [dla Europy] katastrofalne. Dlatego w latach 30-tych Stany Zjednoczone aktywnie uczestniczyły w industrializacji ZSRR [1].
Stalingradzka fabryka traktorów została w całości zbudowana za oceanem, zdemontowana i przewieziona na 102 statkach do ZSRR. „Dnieproges” [Dnieprzańską Elektrownię Wodną w Zaporożu] budowała [w l. 1927-1932] amerykańska firma Cooper Engineering Company. Gorkowską Fabrykę Samochodów (GAZ) [producent samochodów Wołga oraz pojazdów ciężarowych i wojskowych] – firma Austin. Zakłady Samochodowe im. Leninowskiego Komsomołu (AZLK) [producent samochodów Moskwicz] – zbudowane były według projektu Forda. Przez 10 lat Amerykanie zbudowali w ZSRR 150 zakładów, fabryk i hal produkcyjnych. Jednocześnie Stany Zjednoczone wzmacniały również potencjał Niemiec. W wyniku starcia się Związku Radzieckiego i Niemiec – zeszła ze sceny Anglia. Niemcy zostały zniszczone. Związek Radziecki zapłacił za swoje zwycięstwo 27 milionami istnień ludzkich. Owszem, wygraliśmy Wielką Wojnę Ojczyźnianą, a jednym z tych, którzy spędzili cztery lata na froncie i dotarli do Berlina, był mój ojciec. Ale drugą wojnę światową wygrały Stany Zjednoczone, tracąc tylko 300 tys. ludzi.
I to właśnie Stany Zjednoczone, a nie Stalin, stworzyły „żelazną kurtynę”. Amerykanie mieli nadzieję, że w zniszczonym wojną, odizolowanym od świata Związku Radzieckim ludzie pozjadają sami siebie – jak pająki w słoiku. Ale Amerykanie nie docenili siły Ducha naszego narodu. Prawdą jest też to, że po odizolowaniu Związku Radzieckiego Ameryka stała się panią świata.
– A co z przyjaźnią Rosji i Stanów Zjednoczonych w latach 90-tych?
– Wielu uwierzyło w magiczną frazę: „Zachód nam pomoże”. W tym samym czasie nasi zachodni „partnerzy” realizowali plan rozczłonkowania Rosji na 10-15 części. Jak pani myśli, skąd szło wsparcie dla bojowników Północnego Kaukazu?
Lecz po (rzekomym) triumfie CIA doszło do powrotu Krymu do Rosji, a potem do operacji w Syrii. To było jak grom z jasnego nieba. Kongres USA wszczął śledztwo w sprawie działalności wywiadu USA, który nie uprzedził o nowych możliwościach Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej. Stąd ta nienawiść do Włodzimierza Putina.
Kupili elity
– Dlaczego Europa „tańczy” tak, jak Amerykanie zagrają?
– Jeśli chodzi o Republikę Federalną Niemiec, to – po kapitulacji III Rzeszy – z państwem tym Stany Zjednoczone zawarły umowy opatrzone gryfem „ściśle tajne”, wskutek których niemieckie rezerwy złota są przechowywane za oceanem, a na terytorium Niemiec utworzono ponad 300 (!) amerykańskich baz wojskowych. Oprócz tego, Stany Zjednoczone zwyczajnie kupują administracyjną wierchuszkę. Tak dzieje się w Europie Wschodniej. Pracowałem nie jeden rok w Bułgarii. Tam nigdy nie zapominano, że Imperium Rosyjskie uwolniło Bułgarów w 1878 roku od 500-letniego tureckiego jarzma. Jednakże, ok. 50 tys. ludzi z bułgarskiej wierchuszki zostało kupionych przez USA i prowadzą oni antyrosyjską politykę. A do tego jeszcze przywódcy wielu krajów są bardzo spolegliwi, bo boją się fizycznego zniszczenia. Przecież CIA stoi za dziesiątkami przewrotów państwowych.
Trwa też wojna informacyjna. W odpowiedzi na „wrzutkę”, że Włodzimierz Putin dał zielone światło dla odejścia Baszara Asada, Kreml musiał wystąpić z dementi. Jednakże, nasi sojusznicy nadal mnie pytali: „Leonid, powiedz szczerze: czy będziecie walczyć z ISIL[*] do końca?”
Rosja rozpoczęła operację w Syrii dosłownie na kilka tygodni przed upadkiem Damaszku. Gdyby nie nasza interwencja, zaczęło by się rozszarpywanie Syrii, a potem ISIL ruszyło by ku granicom Rosji. A pociągają tutaj za sznurki ci sami, którzy zorganizowali II wojnę światową. Zaciera się system finansowy zaistniały na świecie po 1945 roku, w którym cały nieuczciwy zysk szedł do kieszeni Ameryki. Stany Zjednoczone są w trudnej sytuacji, być może wiszą dosłownie na włosku.
– Jeszcze jeden wykrwawiający front mamy na Ukrainie.
– Zbieramy owoce swego rodzaju bomby podłożonej przez Lenina pod naszą państwowość, o której mówił [w styczniu 2016 r.] Putin [2]. Władza sowiecka stworzyła na odwiecznie rosyjskich terytoriach geopolitycznego potwora – Ukrainę. Odbywało się to z udziałem służb specjalnych kajzerowskich Niemiec i bolszewików: Lenina, Stalina, Trockiego. Stworzyli oni Ukrainę, odcinając od Rosji rosyjskie miasta: Charków (założony przez cara Aleksego I Romanowa [panował w l. 1645-1676]), Donieck [Juzowka] (założony przez cesarza Aleksandra II Romanowa [panował w l. 1855-1881]), Mikołajów, Dniepropietrowsk [Jekaterynosław, Noworosyjsk] i Odessa (wszystkie trzy założone przez cesarzową Katarzynę II Wielką [panowała w l. 1762-1796]). Zaś Chruszczow jeszcze i Krym [Ukrainie] podarował. Na co tutaj Ukraina? Była ona potrzebna w jednym celu: żeby stała się anty-Rosją. I dopóki bracia-Małorusy nie przestaną być zniewolonymi potworami, ich nowi panowie z USA będą gotowi walczyć do ostatniego Ukraińca.
– Słowo „wojna” coraz częściej krąży w powietrzu…
– Na świecie to się czuje. I patrzy się z nadzieją na nasz kraj jako na „twórcę pokoju”. Po rozpoczęciu rosyjskiej operacji w Syrii, z wielu krajów nadeszły sygnały poparcia. Przecież wszyscy rozumieli, jak niesprawiedliwie postąpiono przedtem z Irakiem, Afganistanem, Libią, Egiptem. Na zamkniętych międzynarodowych spotkaniach zaczęto mnie pytać: „Kiedy Rosja przyjdzie do nas?” Pytają tak ludzie z Włoch, Francji i innych krajów. Niedawno byłem w Pakistanie. Wydawałoby się, że to kraj muzułmański, a ich żołnierze zadają dokładnie to samo pytanie.
Zrozumiano już, że silna Rosja jest gwarantem sprawiedliwości.Toteż słowo „Rosja” wyzwala u naszych „sympatyków” nienawiść wcale nie z tego powodu, że to konkurencja w gospodarce, czy w dziedzinie wojskowości. Rzecz w tym, że oferujemy światu cywilizacyjną alternatywę. Obecnie głównymi wartościami na Zachodzie są: jedzenie, spanie i to, co z tymi słowami się rymuje. A w cywilizacji rosyjskiej nad materią zawsze dominował Duch. Dlatego na naszym narodzie zawieść się nie można. I dlatego, kto by tam nie pożądał naszego terytorium i naszych bogactw – to przecież nikomu nie udało się nas podbić.
Rozmawiała: Maria Pozdniakowa [Tygodnik „Argumenty i Fakty” nr 5/2016 z dn. 03.02.2016 r.]
Tłum./Пер. – Grzegorz Grabowski
[*] – Organizacja terrorystyczna, zakazana w Rosji.
[1] – [Niestety, Polacy mają o tym raczej blade pojęcie z powodu zdominowania przekazu medialnego przez niechętną każdej Rosji prozachodnią propagandę, która była wszechobecna już przed II wojną:
„Niniejszy artykuł jest próbą odpowiedzi na pytanie, jak sytuacja gospodarcza Związku Radzieckiego i jego plan uprzemysłowienia postrzegane były przez opinię publiczną w Polsce oraz na ile wartościowe i wiarygodne były informacje pojawiające się w codziennej prasie? Rozważania na ten temat zostały oparte na materiale źródłowym, który stanowiły trzy poczytne i wysokonakładowe dzienniki. To pozwala prześledzić wiarygodność oraz różnice w doniesieniach dziennikarskich w tych tak bardzo różniących się od siebie politycznie i światopoglądowo gazetach. (…) Pierwszym z wydawnictw jest „Gazeta Polska”, organ prorządowy obozu piłsudczyków. Poglądy prezentowane na jej łamach uznawane były powszechnie za oficjalne stanowisko rządu. (…) Drugim z dzienników jest „Gazeta Warszawska”, naczelny organ Stronnictwa Narodowego. Na jego czele jako redaktor naczelny od 1927 r. stał Stefan Olszewski. (…) Ostatnim z badanych politycznych organów prasowych jest„Robotnik”, pismo naczelne Polskiej Partii Socjalistycznej. (…) Po przeanalizowaniu artykułów w wybranych dziennikach okazało się, że polska opinia publiczna była raczona wyłącznie informacjami o radzieckich niepowodzeniach gospodarczych. Rozpoczęcie pierwszego planu gospodarczego zostało w polskiej prasie codziennej całkowicie „przespane”. (…) Większość artykułów, jakie pojawiły się w polskiej prasie codziennej, to relacje o niepowodzeniach i rozkładzie we wszystkich dziedzinach radzieckiej gospodarki. Jednak wkrótce okazało się, że takie postrzeganie sowieckiej rzeczywistości zapędziło redaktorów tych gazet i autorów tekstów w ślepy zaułek. Plan pięcioletni został uznany za bezsporny sukces nie tylko przez radziecką propagandę, a jego fenomen na długo miał stać się twardym orzechem do zgryzienia dla zachodnich ekonomistów. Jak zatem redakcje, opisujące przez cały niemal okres trwania planu pięcioletniego jego degrengoladę, miały wytłumaczyć swoim czytelnikom powodzenie, jakie niewątpliwie odniósł? Okazało się, że nie wytłumaczyły. We wszystkich omawianych dziennikach fakt zakończenia pięciolatki został zgodnie przemilczany. Na łamach żadnej z gazet nie pokuszono się nawet w niewielkim stopniu o pobieżne jej podsumowanie. W świadomości Polaków Związek Radziecki nadal pozostał dzikim i prymitywnym krajem, rządzonym przez nie mniej prymitywnych komunistycznych demagogów.” – zob.: J. Grabowski, Problematyka pierwszego planu pięcioletniego ZSRR w prasie polskiej (na przykładzie wybranych tytułów w latach 1928-1933). Яцек Грабовски, Проблематика первого пятилетнего плана СССР в польской прессе (на примере выбранных изданий в 1928-1933 годах), „Acta Universitatis Lodziensis. Folia Historica” nr 84, Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego, 2009, s. 7-40.http://dspace.uni.lodz.pl:8080/xmlui/bitstream/handle/11089/13889/fh87Jacek_Grabowski7_40.pdf – przyp. tłumacza.]
[2] – Zob.: Путин раскритиковал роль Владимира Ленина в истории России (Putin skrytykował rolę Włodzimierza Lenina w historii Rosji)http://www.aif.ru/politics/world/putin_rasskazal_o_podryvnoy_roli_lenina_v_istorii_rossii (21.01.2016). [„Podkreślono, że na posiedzeniu prezydenckiej Rady ds. Nauki i Edukacji (…) Putin odpowiedział (Michałowi Kowalczukowi), że (…) „w końcu ta myśl (Włodzimierza Lenina) doprowadziła do upadku Związku Radzieckiego, ot co. Tam było dużo takich koncepcji jak usamorządowienie i tak dalej” – oświadczył Włodzimierz Putin. Ponadto, prezydent podkreślił, że rewolucja w Rosji nie była potrzebna.”]
Źródło wersji polskiej / Источник польской версии:http://polski.blog.ru/221108275.html (07.02.2016).
Tekst oryginalny / Оригинальный текст: Леонид Решетников: „США висят на волоске”, Еженедельник „Аргументы и Факты” № 5/2016http://www.aif.ru/politics/world/leonid_reshetnikov_ssha_visyat_na_voloske (03.02.2016).
Zob. także/См. также:
Tajemnica śmierci Mikołaja II. Тайна смерти Николая IIhttp://polski.blog.ru/158671779.html (27.07.2012).
Hitler kontra Stalin. Гитлер против Сталинаhttp://polski.blog.ru/121411891.html (21.06.2011).
Waszyngton powstaje przeciwko Obamie. Вашингтон восстаёт против Обамы http://polski.blog.ru/216063187.html (18.02.2015).
20 stycznia 2016 r. w siedzibie Rosyjskiego Instytutu Badań Strategicznych (RISI) w Moskwie zaprezentowano nową pracę zespołu badawczego RISI pt.„ISIL jako zagrożenie bezpieczeństwa międzynarodowego” (Wyd. RISI, Moskwa 2015).  20 января 2016 г. в Российском институтe стратегических исследований (РИСИ) представили книгу „ИГИЛ как угроза международной безопасности” (Изд. РИСИ, Москва 2015), подготовленнyю коллективом сотрудников РИСИ. – Zob. /См.:http://polski.blog.ru/220982019.html (29.01.2016). Фото: spravedlivo.ru
Na prezentacji tej książki wystąpił zastępca przewodniczącego Komitetu Dumy Państwowej ds. Międzynarodowych, deputowany parlamentarnej frakcji Sprawiedliwa Rosja, Aleksander Romanowicz, który „nazwał ISIL agresywną międzynarodówką, z którą można walczyć wyłącznie dzięki zjednoczeniu wysiłków całej światowej społeczności” i „podkreślił również, że przede wszystkim kraje muzułmańskie powinny stać na czele działań przeciwko ISIL. Ich rola jest bardzo ważna dla neutralizacji ideologii terrorystycznej, która nie ma nic wspólnego z prawdziwym islamem”.  На презентации этой книги выступил заместитель председателя Комитета Государственной Думы по международным делам, депутат фракции „СР” в ГД Александр Романович, который „назвал ИГИЛ агрессивным интернационалом, бороться с которым можно исключительно на основе объединения усилий всего мирового сообщества” и „отметил также, что прежде всего сами мусульманские страны должны стоять в авангарде противодействия ИГИЛ. Их роль чрезвычайно важна в деле нейтрализации террористической идеологии, которая ничего общего не имеет с подлинным исламом”. – Zob. /См.:http://www.spravedlivo.ru/5_73805.html(21.01.2016).
Na spotkaniu, w którym uczestniczył również, między innymi, ambasador Syrii w Rosji Riad Haddad, okazało się, że „było ono nieco utajnione”, a „książki nie ma i prawdopodobnie nie będzie w otwartym dostępie – czyli w internecie”, padła za to „prośba, by wykluczyć z użycia nazwę własną przedmiotowej struktury: „Państwo Islamskie”, a stosować tylko [określenie] ISIL, „Kalifat” lub Daesh. Dlatego, że terroryści bardzo chcieliby uchodzić za, po pierwsze, islamskich, a po drugie, za państwo. Co (przecież) bardzo boli normalnych muzułmanów, którzy nie chcieli by mieć z terrorystami nic wspólnego.”  На собрании, в котором участвовал также, в частности, посол Сирии в России Риад Хаддад, оказалось, что оно „было слегка закрытым”, и „книги нет и, возможно, не будет в открытом доступе – то есть, в интернет-формате”, за то „прозвучала просьба исключить из употребления самоназвание этой структуры как «Исламское государство» – только ИГИЛ, «Халифат» или ДАИШ. Потому что террористам очень хочется стать, во-первых, исламским, а во-вторых, государством. Что очень обижает нормальных мусульман, которым не хотелось бы иметь с ними ничего общего.” – Zob. /См.: http://pavel-shipilin.livejournal.com/524117.html (21.01.2016). Tłum./Пер. – GG.
Generał-porucznik Leonid Reszetnikow urodził się 06.02.1947 r. w Poczdamie (NRD), w rodzinie wojskowego. W 1970 r. ukończył studia historyczne na Charkowskim Uniwersytecie Państwowym im. Maksyma Gorkiego. Kandydat nauk historycznych. W l. 1976-2009 służył w rosyjskim wywiadzie zagranicznym. W 2009 r. dekretem prezydenta Miedwiediewa został mianowany dyrektorem Rosyjskiego Instytutu Badań Strategicznych (RISI) w Moskwie. Wchodzi w skład Rady Naukowej przy Radzie Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. Odznaczony orderami Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego, Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego za Granicą i Serbskiego Kościoła Prawosławnego.  Генерал-лейтенант Леонид Решетников родился 06.02.1947 г. в Потсдаме (ГДР) в семье военнослужащего. В 1970 г. закончил исторический факультет Харьковского государственного университетa имени А. М. Горького. Кандидат исторических наук. В 1976-2009 гг. служил во внешней разведке. В 2009 г. указом Президента РФ назначен директором Российского института стратегических исследований (РИСИ) в Москвe. Входит в состав Научного совета при Совете Безопасности Российской Федерации. Награждён орденами Русской Православной Церкви, Русской Православной Церкви за рубежом и Сербской Православной Церкви. Фото: vk.me

 

 więcej:

https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/02/09/leonid-reszetnikow-stany-zjednoczone-wisza-na-wlosku/

KOMENTARZE

 • !
  No, dobrze gada facet. Tak się przynajmniej wydaje - -dobrze to brzmi - w każdym razie...
 • @Maciej Piotr Synak 16:16:29
  //siły, które próbują teraz rządzić światem. Stany Zjednoczone są ich miejscem pobytu. Mowa o koncernach międzynarodowych//

  // !
  No, dobrze gada facet. Tak się przynajmniej wydaje - -dobrze to brzmi - w każdym razie...//

  picu, picu...

  Wystarczy sprawdzić kto u KGB-isty Putina teraz inwestuje, a są to żydowskie molochy, contractory rządu USRaelskiego.

  Takie jak IBM, Xerox, Procer & Gamble, Tyson Food, Hewlett Pacard, General Dynamics corp, Bechtel Group, Flour Corp, Merck, General Motors itd
  http://www.muckety.com/49BB6AD042C4834ABE301F096DFE0ED8.map?autoGroup=7,7&big=true

  a tu trochę historii
  http://coroner.salon24.pl/693928,rosja-usa-smiertelni-wrogowie
 • Fascynujaca jest historia przemyslu ZSRR.
  Jeden z moich przodkow byl dyplomata przed wojna i odwiedzal Soviety.Kiedys zapytal sovieckiego aparatczyka:"Jak wy budujecie przemysl? W czasie rewolucji wiekszosc czytatych i pisatych zostala przeciez wymordowana".Na to aparatczyk odpowiedzial tak: "Plany i inzynierowie sa z USA za co placimy zlotem, a robotnikow to sobie aresztujemy".

  W 1976 ruszyla produkcja ciezarowek Kamaz.Nigdzie nie mozna sie dowiedziec kto te ciezarowki zaprojektowal, kto zaprojektowal silnik,gdzie zostaly zbudowane linie produkcyjne.

  Linie produkcyjne Kamaza zostaly zaprojektowane i zbudowane w Rockford, Illinois w 2 firmach: Ingersoll Machine Tools oraz w Greenlee, jakkolwiek wiecej malych firm w miescie bralo w tym udzial.Wielu moich znajomych przy tym pracowalo, na 3 zmiany.

  Oficjalnie decyzja o budowie Kamaza zostala podjeta przez politbiuro w 1969 roku ale aby zaprojektowac ciezarowke, zbudowac fabryke,zaprojektowac linie produkcyjne, zbudowac je, przetestowac, zawiezc do Rosji , tam ponownie zmontowac, uruchomic produkcje, nie wystarcza 7 lat.Musiano to zaczac wczesniej, o to byly przeciez czasy twardej zimnej wojny.Dziwny jest ten swiat.
 • @staszek kieliszek 19:45:04
  Fabryka Kamaz:
  http://rbth.com/multimedia/pictures/2014/10/30/russian_megafactories_kamaz_the_9th_largest_manufacturer__41013

  Tymczasem z fabryk gdzie linie produkcyjne do Kamaza zbudowano albo juz nie istnieja albo zostaly z nich resztki i nazwy, jak Ursus.
 • @staszek kieliszek 19:49:48
  Wojna wietnamska zakonczyla sie zwyciestwem komunistow w 1975 roku.W czasie tej wojny USA projektowala Rosji Sovieckiej fabryke wojskowych ciezarowek Kamaz a amerykanscy chlopcy gineli w blocie.
 • Muzyka jako narzędzie do zarządzania świadomością masową w ramach informacyjnej wojny
  https://www.youtube.com/watch?v=gB8cWkL3Me8
 • to jest jakiś szemrany ten polski.blog.ru
  "W telegramie z dnia 21.08.1939 roku Stalin powiedział Hitlerowi jasno:
  Niby Stalin miał powiedzieć:
  „Spodziewam się, że niemiecko-radziecki pakt o nieagresji stanie się decydującym punktem zwrotnym dla poprawy stosunków między naszymi krajami” (Białe plamy. ZSRR-Niemcy 1939-1941, Wilno 1990, s. 52). Życzenie to zostało spełnione. Pierwszego września 1939 roku Hitler już wiedział, że Stalin zaatakuje Polskę od wschodu, a Stalin był tak pewien lojalności swego partnera, że nie musiał się zbytnio śpieszyć z zajmowaniem jakichkolwiek rubieży w Polsce i mógł spokojnie przygotować się do odegrania roli „wyzwoliciela” Rusinów żyjących na Kresach."

  to są pierdoły wyssane z brudnego palca. Stalin musiał w 1939r najpierw podpisać pokój z Japonią, która była z ZSRR w stanie wojny - na życzenie ussa - i właśnie udało się to 17.września 1939 roku. Dlatego wówczas dopiero mógł Stalin wydać rozkaz armii, by ta szła na zachód. I jednocześnie było to zgrane z ucieczką polskiego rządu do Rumunii. Coś ten szef wywiadu rosyjskiego mało logiczny i faktów trzyma się jakby tylko jedną ręką, w dodatku prawą.
  Już miałam nadzieję, znaleźć coś konkretnego, a tu znowu bajki i szarady dla nawinych. No szkoda, ale dobre i to na początek.
  Co do tego bloga "polski.blog.ru" to komu on właściwie służy? Na moje oko fałszywa flaga. I obym się myliła! Ale fetorek to to ma i nie da się udawać, że nie podśmierduje. No szkoda, bo miałam nadzieję na coś poważnego.
 • no i jeszcze takie coś, dość dziwne z życiorysu tego pana
  "Generał-porucznik Leonid Reszetnikow urodził się 06.02.1947 r. w Poczdamie (NRD), w rodzinie wojskowego. W 1970 r. ukończył studia historyczne na Charkowskim Uniwersytecie Państwowym im. Maksyma Gorkiego. Kandydat nauk historycznych. W l. 1976-2009 służył w rosyjskim wywiadzie zagranicznym. W 2009 r. dekretem prezydenta Miedwiediewa został mianowany dyrektorem Rosyjskiego Instytutu Badań Strategicznych (RISI) w Moskwie. Wchodzi w skład Rady Naukowej przy Radzie Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.
  ! ! !
  "Odznaczony orderami Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego, Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego za Granicą i Serbskiego Kościoła Prawosławnego."
  - dlaczego szefa szpiegów akurat cerkiew odznaczała raz po razie?

  "W 2009 r. dekretem prezydenta Miedwiediewa został mianowany dyrektorem Rosyjskiego Instytutu Badań Strategicznych (RISI) w Moskwie. "
  - a my ponoć wiemy, że Miedwiediew to ponoć żyd.

  No to do jakich wniosków moglibyśmy dojść? Ma ktoś odwagę?
 • WPS
  https://www.youtube.com/watch?v=1Fsx6StfZzU
 • @nana 21:21:10
  Pani nano, proszę nie ulegać obsesjom :)))
 • Cieżko się w tym wszystkim połapać...
  Generał-rencista stwierdził był, że "USA być może na włosku wiszą". Tyle to i my tutaj na jednostce wiemy. Widać, że generał za wiele nie wie albo nie chce zeznawać. Poza tem, "być może" to nie jest wokabularz żołnierza.

  Być może zresztą Sołdapia też na włosku wisi, kto tam się dziś na gospodarce wyzna. My byśmy w każdem razie amerykańskie pobory mieć chcieli, a nie ruskie, w bezwartościowych rublach. Trzy czwarte stanu osobowego kacapich sołdatów też jest tego samego zdania.

  Ciekawe, kto teraz ruskim sprzęt projektuje. Oni sami pewnie nie umią, skoro nawet Kamaza sami zrobić nie umieli gdy u szczytu potęgi byli. Amerykanie wszystko na Chiny wyautsorsowali, więc choćby chcieli dopomóc, to technologia cała na Azji siedzi. Musi Chińczyki teraz na dwa fronty działają, jedna drona dla Ameryki, druga dla Sołdapi.

  Dla nas to wszystko dobrze, bo okazuje się, że sfilcowane imperia światowe same sobie nawzajem starcze dupska masują a potentat technologiczny całkiem gdzie indziej się ukrywa. Poza tem wyszło na wierzch, że kacapi generał pojęcia za wiela nie ma i chyba trunkowy mocno, z ryja sądząc. Czyli, że na Wschodzie bez zmian.
 • no a tu takie kwiatki
  "Jeden z moich przodkow byl dyplomata przed wojna i odwiedzal Soviety.Kiedys zapytal sovieckiego aparatczyka:"Jak wy budujecie przemysl? W czasie rewolucji wiekszosc czytatych i pisatych zostala przeciez wymordowana".Na to aparatczyk odpowiedzial tak: "Plany i inzynierowie sa z USA za co placimy zlotem, a robotnikow to sobie aresztujemy".

  - no więc po pierwsze, dyplomata nie zadawałby takich pytań aparatczykowi i to na pewno nie w ZSRR. Jak wiemy z amerykańskich wiarygodnych źródeł, w ZSRR był terror, prowadzony przez aparatczyków i każdy bał się każdego. A tu nagle jakiś aparatczyk miałby opowiadać obcemu dyplomacie takie dyrdymały! Nawet teraz, w czasie "wolności" nic takiego nie mogło by mieć miejsca, a co dopiero w "sowieckim terrorze". Ktoś tu usiłuje rozpowszechniać holyłudzkie fabuły.
  Głupcy mają to do siebie, że uważają wszystkich innych ludzi za głupich. I stąd "aparatczyk" odważnie powiedział "dyplomacie zagranicznemu" co myśli o gospodarce własnego kraju. Żałosna próba robienia z ludzi idiotów.
  Zaś co do amerykańskich inżynierów to nie było takich. Byli inżynierowie pochodzący z krajów obcych, zwabieni dolcem. Czyli miernoty pozbawione honoru i wyzbyte patriotycznych cech. Czego przykładem sam autor bajek o dyplomatach i aparatczykach, sprzątający za frajer plebanie mimo wysokich koneksji z katolickimi kręgami, tak go owe kręgi doceniają i szanują. Ale on się nimi mimo wszystko szczyci. Ot, stoi dziad przy latarni i udaje, że to on świeci.
 • @stanislav 21:48:32 o mnie proszę się nie obawiać, może o siebie?
  :)))))))
 • Polecam uwadze artykuł redaktor Zofii Bąbczyńskiej -Jelonek pt."Hej na koń, lance w dłoń, Moskala goń, goń, goń! " Cz. 1
  http://sophico21.blogspot.com/2016/02/hej-na-kon-lance-w-don-moskala-gon-gon.html
 • @nana 21:52:41
  Pani Nano.Bede sie streszczal bo dla zony posny obiad gotuje (sroda popielcowa).Przyjdzie z pracy glodna i zla wiec sie spiesze.Nie pomyslala Pani ze Rosjanie to narod szczery po drinku?Wypili sobie i szczerze pogadali.Co do inzynierow w USA to fakt, ze nie ma Indian w srod nich czy kolorowych a biali inzynierowie z reguly pochodza z Europy.Najlepsi sa Polacy, pozniej Anglicy,Szwedzi , Niemcy a Wlosi bardzo slabi.
 • @staszek kieliszek 19:49:48
  Nie wiem dlaczego tak zamotałeś z Kamazem, fabryki przecież istnieją, Kamaz jest nadal produkowany a zatem nie podzielił losu Ursusa, do tego Kamaz już 7 razy wygrał rajd Dakar, w tym roku był drugi.
  A ta historia, że Twoi znajomi pracowali na uruchomienie Kamaza dla ZSRR to ładna historia. Jeśli ZSRR zapłacił, to Kamaz był ich. A teraz jest rosyjski.
  http://www.v10.pl/archiwum/rajdy/aktualnosci/dakar/2010/kamaz_dakar.jpg

  http://www.blogcdn.com/www.autoblog.com/media/2010/06/04-jump.jpg
 • @lorenco 01:40:24
  Te Kamazy wygrywajace rajdy maja szwajcarskie silniki Liebherr.Gdy pracowalem w firmie Ingersoll Machine Tools to starzy inzynierowie opowiadali historyjki o maszynach dla Kamaza, wysylanych do Rosji a nastepnie stojace pod golym niebem bo hale nie byly jeszcze wybudowane.Miejscowi wykrecali z tych maszyn swiatelka kontrolek na swiatelka choinkowe.Pozniej w ramach gwarancji firma musiala to naprawiac.
  Ja napisalem, ze firmy , ktore budowaly maszyny do Kamaza nie istnieja lub ledwie.Firma Greenlee, gdzie przyjaciel, Pan Bojda z Rzeszowa (nie zyjacy juz) je skladal, stoi pusta.Firma Greenlee oficjalnie jeszcze istnieje, produkuje jakies specjalistyczne narzedzia na mala skale ale to nie co kiedys gdy z kazdej zmiany wychodzily tysiace ludzi.Firma Ingersoll, tez istnieje w szczatkowej postaci, projektowalem tam maszyny do tkania Boeingow i Airbusow z wlokna weglowego ale tez to siadlo bo rynek sie nasycil.Pozniej tkali na tych maszynach smigla do wielkich wiatrakow ale tez to siadlo.Firme kupili Wlosi i robia wszystko by ja zniszczyc.Natomiast firma Kamaz dobrze sie ma, napewno wyksztalcila wlasnych inzynierow i ulepszaja co sie da, fabryke i produkt.
 • @staszek kieliszek 03:22:20
  Świetna reklama dla Szwajcarów i dla Kamaza, bo ciężarówka z samego silnika się nie składa. Zatem piękna współpraca międzynarodowa, Szwajcarzy maja pracę i Rosjanie też.
  A przecież silniki w Kamazie mogłyby być produkcji amerykańskiej jak i wiele innych komponentów w rosyjskiej produkcji.
  Ale przecież Hameryka jest najlepsza, najmądrzejsza, amerykański styl życia jest the best i nie będzie USA "sovietom" dostarczać swoich super nowości technicznych.
  Tak czy inaczej w Rosji jeszcze długo nie będzie trzeba ukrywać swoich kur czy królików, w Polsce jeszcze też nie trzeba, jednak kto to wie czy u nas niebawem to nie nastąpi?
  Dla Ciebie: rosyjska dyscyplina:)
  https://youtu.be/Yfum_1rmq_4
 • Nie zaszkodzi posłuchać młodej dziewczyny z Syrii, która regularnie opowiada o tragedii swego kraju.
  Wydaje mi się, że to bardzo ważne, co ta młoda dama opowiada.

  Dziewczyna z Syrii pochodzi z bardzo bogatej rodziny syryjskiej, która była w opozycji do Asada w walce o władzę w Syrii. Kiedy przyszły ciężkie czasy, naród syryjski się zjednoczył. Syryjczycy poprosili Asada, który pracował jako dr okulista w Londynie, o pomoc w walce z globalistami.

  Asad się zgodził i przybył z żoną do Syrii i obiecał, że Syrii nie opuści ani on, ani jego rodzina. Asad kończył studia medyczne w Londynie. Jego żona, córka dyplomaty, urodzona i wychowana w Londynie, też ukończyła tam studia. Asad jest alawitą – szyicki odłam, a jego żona jest sunnitką.

  Dziewczyna z Syrii i jej rodzina od samego początku awantury poparła rząd Asada, tak jak niemal 80% Syryjczyków w czasie ostatnich wyborów, o których się nie mówi. Od początku konfliktu podaje informacje z linii frontu. Młoda Syryjka mówi:

  https://www.youtube.com/watch?v=nZevoJapA9k

  Tłumaczenie : Chcę opowiedzieć, dlaczego globaliści nienawidzą Syrii.
  Nowy Porządek Świata chce podporządkować świat jednemu rządowi – jednej władzy globalnej. Można się zastanawiać, kto ma być tą władzą i jakie ma światowy rząd plany wobec ludzkości. Ale nawet przeciętny obserwator zauważy, że jesteśmy o krok od ostatecznego podporządkowania.

  Powody, dla których globaliści nienawidzą Syrii:
  1.
  Bank Syrii jest własnością rządu syryjskiego. Syria zawsze sprzeciwiała się NWO. Najlepszym dowodem jest, że Syria nie ma banku Rotszylda.
  Bank Rotszylda to własność jednej z najbogatszych i najokrutniejszych rodzin świata. Jest to bank pod kontrola „międzynarodowego systemu”, który decyduje o wartości i stanie zadłużenia każdego kraju. W podbitej Libii pierwszą rzeczą, jaką wprowadzono, było założenie banku Rotszylda w miejsce Narodowego Banku Libii.

  Syria przed wojną – Damaszek

  http://www.globtroter.pl/zdjecia/syria/b167899_syria_damaszek.jpg

  2.
  Syria nie jest zadłużona w MFW (Międzynarodowym Funduszu Walutowym). Jest to kolejny dowód, że Syria opiera się kontroli banku światowego. Zanim zaczął się konflikt i ataki na Syrię, kraj nie miał żadnego zadłużenia. Jeśli potrzebowaliśmy wziąć pożyczkę, to raczej od zaprzyjaźnionych i wiarygodnych państw jak np. Rosja.
  Pierwszą rzeczą, jaką prezydent Egiptu Morrisi załatwił z globalistami, to była pożyczka z MFW na 4,8 miliardów. I pomimo tego, że sam Morrisi uważa się za muzułmanina – a islam zabrania długów i lichwy (procentów bankowych). Ponieważ Syria jest wolna od długów, a jej banki nie podlegają obcej kontroli, może sama decydować o polityce zagranicznej. Syria może się sprzeciwiać imperializmowi tak jak Libia, Palestyna czy Iran. I Syria może się sprzeciwiać modyfikowanej żywności.

  3.
  Syria nie ma GMO. Syria nigdy nie zgodziła się na GMO (genetycznie modyfikowana żywność) i ostatnio wprowadziła zakaz GMO jako obowiązujące prawo. Firmy jak Monsanto są światowymi wyzyskiwaczami zwykle znane jako „psy wojny”. Pierwszym zadaniem Amerykanów po napaści na Irak było wprowadzenie zmian do konstytucji Iraku. Nowa konstytucja nie pozwala rolnikom przechowywać nasion ze zbiorów, nakazuje niszczyć nasiona w ramach „restrukturyzacji gospodarczej”, a rolnicy są zmuszani – zobowiązani kontraktem na zakup nasion GMO tylko z Monsanto. Te nasiona GMO są bardzo drogie i miały zapewnić dużo lepszą jakość od naturalnych. Wielu farmerów w Indiach – którzy zakupili te nasiona i nie mieli z nich żadnych zbiorów, bo nasiona GMO jakoś nie wzeszły – popełniło samobójstwo bo nie mieli pieniędzy na zakup nowych nasion od Monsanto, a nie mogli wysiać własnych, bo mieli zobowiązania kontraktowe. Mogli kupować tylko z Monsanto. Kontrolowanie żywności jest następnym sposobem ograniczania swobody państw przez NWO i ma zapewnić globalistom całkowitą władzę nad światem.

  4.
  Syryjczycy doskonale wiedzą, że istnieje globalna konspiracja przeciwko ludzkości. Syria ma własne media, które nie boją się dyskutować o zagrożeniu świata przez światowy rząd. Media syryjskie nie ukrywają stanowiska rządu syryjskiego ani opinii obywateli. Media syryjskie jawnie dyskutują o istnieniu i roli tajemniczych stowarzyszeń (secret societies). Syryjczycy nie muszą szukać informacji w alternatywnych mediach i oficjalnie rozmawiają o planach imperializmu światowego. W Syrii nie jest tajemnicą, że dwóch byłych kandydatów prezydenckich USA – Bush i Kerry należą do tego samego tajnego stowarzyszenia „Trupia czaszka i piszczele”.Tylko ślepcy i naiwni nie wiedzą, co to znaczy.

  5.
  Syria ma gaz i planuje budowę gazociągów. Ropa i inne źródła energii są powodem, dla którego światowe rządy chcą powalić Syrię na kolana.
  Ostatnio Syria odkryła wielkie zapasy gazu u swoich wybrzeży, co stało się dodatkowym powodem ataku na Syrię. Syria rozpoczęła budowę tego gazociągu, który ma przechodzić przez Syrię, Iran i Irak, ale stanowi konkurencję dla gazociągu PTS, który przechodzi przez Izrael.
  Syria ma własny gaz i nie chce być uzależniona od Izraela. Izrael zaś jest „centralną rozdzielnią” gazu i ropy na Europę, Azję i Afrykę, i naturalnie chce za wszelka cenę zachować monopol i uniezależnić od siebie wszystkie państwa. W każdej chwili można manipulować dostawą, zakręcając kurek, szantażować i rzucać na kolana niepokorne kraje. Obecny przepływ ropy przez Izrael jest kolejną metodą kontrolowania źródeł energii przez rząd światowy. Izrael jest centrum przepływu źródeł energii.
  Syria proponuje alternatywne rozwiązanie i trasę, żeby uniknąć uzależnienia od światowej dominacji.

  Syria teraz

  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRjnubEqPnvdMLZLkb00jAmemZ8zwFFH18rVX-_y6Gd_0kp8Llwbw

  6.
  Syria nie uznaje syjonizmu ani państwa Izrael (napis na filmie: „Dzień, w którym użyto 13-letniego chłopca jako tarczy”). Syria jest chyba ostatnim krajem, które nie uznaje rasistowskiego państwa Izrael i nie uznaje planów syjonu, które są częścią światowego zniewolenia narodów i NWO. Dlatego NWO postrzega Syrię jako główną przeszkodę w tworzeniu światowego rządu (zdjęcie: 2010, kiedy Asad powiedział Netanjahu NIE w sprawie Iranu. Shimon Peres – inaczej Szymon Perski spod Warszawy – powiedział: ‚Baszar Asad musi zrezygnować’).

  7.
  Syria jest ostatnim świeckim (sekularnym) krajem na Bliskim Wschodzie. Jest to kolejny powód do nienawiści. Afganistan, Libia, Irak i większość państw Afryki Północnej były państwami świeckimi, ale po wojnie irackiej Irak otrzymał w prezencie teokratyczne państwo szyickie. Rewolucja zwana ‚arabską wiosną’ przyniosła bombardowanie Libii przez kraje NATO i oddala Libię pod panowanie ekstremistów wahabickich. Ostatnio Egipt stal się krajem bractwa muzułmańskiego; jeszcze jedno państwo religijne (teokratyczne). A Izrael jest żydowskim państwem ortodoksyjnym. Syria jest ostatnim krajem świeckim na Bliskim Wschodzie. W Syrii, gdy się kogoś zapyta, jakiego jest wyznania, to popatrzy zdziwiony i odpowie: ‚Jestem Syryjczykiem’. Bo w Syrii wszystkie religie żyły razem przez setki lat i miały pełną swobodę praktykowania. Strategia ‚dziel i rządź’ imperialistycznych państw próbuje skłócić wszystkich z wszystkimi i zarządzać konfliktami. Syria ma silne poczucie tożsamości: narodowej i kulturowej. Każdy, kto podróżuje po świecie, zauważy, że żywność, moda, ubrania są wszędzie takie same, transport i sklepy są niemal identyczne. W Dubaju są takie same sklepy jak we Francji, zupełnie inaczej niż w Syrii. Syria jest dumna ze swojej indywidualności własnej produkcji własnych wyrobów przemysłowych. Kiedyś coca cola była zabroniona – teraz jest sprzedawana legalnie, co prawdopodobnie było wielkim błędem. Mamy własne firmy, produkujące colę dużo smaczniejszą.

  8.
  Syria bardzo się stara unikać obcych firm i obcych inwestycji, i ja myślę, że to jest jeszcze jeden powód, żeby Syrię prześladować, bo celem NWO jest utworzyć jeden wielki świat Orwella. Gdy padnie Syria, to zwycięży NWO, bo Syria jest tym punktem zwrotnym w polityce światowej. Podobnie jak Stalingrad był punktem zwrotnym w walce Rosji z Niemcami. Syria jest na pierwszej linii frontu. I opiera się władcom świata; walczy nie tylko o siebie, ale o wszystkie wolne państwa.

  Syrian Girl

  Przetłumaczyła: Tiamat

  Polecam również ten blog Zygmunta Białasa :

  http://zygmuntbialas.blog.pl/
 • @detektywmjarzynski 04:45:45
  O loży „trupia czaszka i piszczele” w artykule Iwo Cyprian Pogonowski

  http://www.pogonowski.com/display_pl.php?textid=305
 • @lorenco 04:03:41
  A u mnie urodzily sie pierwsze kroliki.Nie wiem ile, boje sie zajrzec by czegos nie popieprzyc.Jesli chodzi o N24 to lubie go czytac.Jest tu kilkunastu gigantow intelektualnych , ktorych lubie czytac i komentowac, na ile mnie umyslowo stac.Oczywiscie Pana do grona tych gigantow zaliczam.Sam nigdy nie mialem ambicji cos od siebie pisac, bo za malo oczytany jestem.Pracowac ciezko trzeba bylo cale zycie, czasu na intelekt nie bylo.Ciesze sie, ze moj post o Kamazie sie spodobal.Sama prawda.Nigdy nie klamie w swych postach bo zycie jest krotkie a klamstwo nie poplaca. Szkoda, ze tak malo ludzi tu zaglada.Czy na swiecie jest az tak malo ludzi ciekawych swiata??
  Pozdro z US of A.
 • @@@!
  Russia’s Vladimir Putin Vows To Defend Christianity From NWO Genocide: World Leaders Should Unite To End Anti-Christian Persecution! http://politicalvelcraft.org/2014/03/26/russias-vladimir-putin-vows-to-defend-christianity-from-nwo-genocide-world-leaders-should-unite-to-end-anti-christian-persecution/ Ps..Od kilku już lat, gdzie tylko mogę piszę, że Putin jest obecnie jedynym hamulcowym dla Nowego Porządku Świata, globalizmu, bolszewizmu itp złowrogich "….zmów". Archirej moskiewski przecież przyjechał do Warszawy, z wyciągnięta ręką do zgody do polskich biskupów, tak z własnej inicjatywy, bo w Rosji nie ma takiego zwyczaju. A przyjechał, bo musiał dostać takie polecenia od Putina, który, a nie ma po co się o to obrażać, pełni rolę ukochanego przez Rosjan cara i bez jego "manifiestu" (Car Nikołaj wydał manifiest – tak w żartach podśpiewywała sobie moja śp. Babcia) ów archirej nie odważyłby się jechać do Warszawy. Najwyraźniej idzie do zgody katolicyzmu i prawosławiem, bo wróg jest wspólny. Ale dalej, to i Asyż, z modlitwą ekumeniczną, też był wskazanym kierunkiem prowadzącym do zgody między religiami i z pewnością dlatego był tak opluwany przez tych tak "głęboko wierzących" i tak "miłujących KK" lisków farbowanych. Putin też tak samo jest opluwany, bo "owi cykliści" dobrze wiedza, że mają w nim wroga. A Putin jest patriotą rosyjskim i dba on dobro Rosji i nie można mu zarzucać, że dobro Polski niezbyt go obchodzi. Nie jest on wrogiem Polski, nie ma też żadnych zakusów terytorialnych wobec Polski (w przeciwieństwie do chazarsko- banderowskiej ukrainy), ale na postawienie rakiet Usraela na terytorium Polski z całą pewnością nie pozostanie obojętnym i wymierzy rosyjskie rakiety na cele w Polsce. Czy mamy stale mieć Rosję za wroga? Pamiętajmy także i o tym, że Niedźwiedź, nawet obolały, ma pazury i zęby ostre i nie wypada takiego niedźwiedzia drażnić.
 • @Kula Lis 65 08:26:02
  Panie Kula Lis!Jestem z Panem po tej samej stronie barykady ale gdzie sa nasze dzieci? Panski syn jest miedzynarodowym bisnessmanem a moj syn miedzynarodowym zolnierzem.Jakie normy moralne oni stosuja??????Co oni zrobia?
 • @staszek kieliszek 19:45:04
  "Plany i inzynierowie sa z USA za co placimy zlotem, a robotnikow to sobie aresztujemy". .....
  Wciskasz propagandę nie gorzej od Gebelsa

  Rakietę którą poleciał w kosmos Gagarin (pierwszy kosmonauta) też amerykance zaprojektowali?
  A może czołgi T34 albo współczesne T90, Su i Mig?
 • @nana 21:52:41
  Zaś co do amerykańskich inżynierów to nie było takich. Byli inżynierowie pochodzący z krajów obcych, zwabieni dolcem......

  Niekoniecznie zwabieni dolcem.
  W Bridgeport w stanie CT. gdzie często bywałem, na wschodnim wybrzeżu USA fabrykę helikopterów ( bojowe helikoptery Apache i inne) zbudował carski inżynier który w czasie rewolucji uciekł z Rosji. Nazywał się Sikorski, stąd i o samej fabryce mówią fabryka Sikorskiego (Sikorsky Aircraft Corporation)
  można to sprawdzić na
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Sikorsky_Aircraft_Corporation
 • @staszek kieliszek 08:49:58
  Tacy jak moi synowie powinni być w kraju cenieni, wykorzystani dla rozwoju kraju.
 • @Oświat 10:05:30
  Protoplastą T34 był czołg amerykański, poszukaj w necie!
 • @Oświat 10:05:30
  Myslalem, ze nie jest juz to tajemnica a jednak.Tak, prawie caly soviecki przemysl zostal zaprojektowany w USA.W latach 30 tych tysiace inzynierow, slusarzy narzedziowych i innych fachowcow z USA pracowalo w Rosji.Metro moskiewskie, zapory, fabryki, wszystko to projektowali Amerykanie.Rosyjscy robotnicy, najczesciej wiezniowie gineli tysiacami.Wspolpraca amerykansko rosyjska miela sie swietnie w w czasie 2 wojny swiatowej i po wojnie.Wystarczy wygooglowac:"american engineers in soviet union".Na Bajkonurze do dzis stoja i pracuja wielkie frezarki bramowe z firmy Ingersoll Machine Tools gdzie pracowalem.Plany bomby atomowej tez Rosjanie dostali z USA od prezydenta Roosvelta.Mozna o tym poczytac na necie:"Major Jordan Diaries".Te wielkie budynki stalinowskie w Moskwie to tez amerykanskie projekty, jak budynki z Chicago.Byc moze Palac Kultury w Warszawie to tez amerykanski project.Kto wie?
 • @Oświat 10:05:30
  tak dla oświecenia

  Kopia doskonała?

  Dzięki amerykańskiej ustawie federalnej Lend-Lease Act, która zezwalała na udostępnianie "produktów ze sfery obronności", radzieccy inżynierowie i wojskowi mieli wcześniej możliwość zapoznać się z konstrukcją i parametrami lotnymi amerykańskich bombowców DB-7 i B-25, a w wyniku działań wojennych także z B-17 i B-24. Samoloty pozostawione w czasie wojny na ich terytorium Rosjanie remontowali i eksploatowali.

  Okazja do skopiowania B-29 nadarzyła się, gdy radziecką granicę przekroczyło pięć samolotów tego typu, które uszkodzone w walkach powietrznych nad Japonią mogły, zgodnie z ówczesnymi umowami, lądować w ZSRR. Stalin ignorował prośby USA o zwrot maszyn i ostatecznie trzy B-29 znalazły się w Moskwie. Jeden z egzemplarzy rozebrano na części - 105 tys. elementów! - które sfotografowano i zwymiarowano; zgromadzone dane pozwoliły opracować dokumentację techniczną. Drugi B-29 posłużył do szkolenia załóg nowych bombowców, co skracało czas wprowadzenia samolotu do użytkowania. Trzeci na wszelki wypadek pozostał nienaruszony.

  Zadanie zbudowania "analoga" powierzono doświadczonemu zespołowi konstruktorów z biura OKB-156, kierowanemu przez Andrieja Tupolewa (konstruktorem prowadzącym prace nad projektem Tu-4 był D. S. Markow). Po wnikliwej analizie B-29 zespół ustalił, że czas potrzebny na opracowanie i uruchomienie produkcji samolotu to trzy lata. Stalin zażądał samolotu za dwa; w zamian gwarantował wszelkie pełnomocnictwa i wsparcie ze strony przemysłu.
  Ostatecznie w przygotowaniu i uruchomieniu produkcji Tu-4 brało udział około 900 podwykonawców.

  http://www.wiz.pl/8,188.html#
 • @Oświat 10:05:30
  TU-144 nielot kopia Concorda
  Buran- nielot kopia wachadlowca Columbia
  MIG-29 kopia F-16
  SU27 - kopia F-15
  i jeszcze setki innego uzbrojenia
  Chyba że Rosjanie sami doszli do takich samych "wniosków" konstrukcyjnych jak Amerykanie?

  Dzis to Chiny sa tym kto najwiecej kopiuje sprzetu wojskowego i to Rosyjskiego i Amerykanskiego
 • Rosyjscy cywilni piloci Boeinga 777 wykazali mistrzowskie umiejętności oraz zimną krew ,
  silników i samolot stracił sterowność oraz zaczął tracić wysokość . Stało się to 16 minut po stracie z lotniska Punta Cana w Dominikanie . Docelowym miejscem lądowania była Moskwa. 12 godzin lotu. Pilotom udało się wrócić na lotnisko w Punta Cana i tam szczęśliwie wylądować ratując życie swoje, załogi oraz pasażerów . Przyczyny eksplozji silnika nie są znane.

  Na pokładzie było 355 pasażerów oraz 20 członków załogi. Samolot lądował przy pełnych zbiornikach paliwa ponieważ z uwagi na dynamikę zdarzeń nie było czasu na ich opróżnienie Pojemność zbiorników paliwa - ponad 170 ton.


  https://www.youtube.com/watch?v=OM7yQUOzPmg
 • @detektywmjarzynski 23:03:30
  Bo to byl Boeing 777 a nie TU czy IL 8-))))))))
 • @fretka 23:54:21
  Przyzwoitość wymaga by takiej damie odpowiedzieć co niezwlocznie czynię.Polecam ci lekturę w której to tematyce jesteś żywo zainteresowana i pewnie niejeden komentarz pod tym wpisem zamieścisz, liczę na twoją znajomość historii ,tej naszej historii ,czyli Polskiej historii

  http://histmag.org/zolnierz-niezlomny-major-zygmunt-szendzielarz-lupaszko-12724;2
 • @fretka 00:35:40
  a może coś o Waszych niezłomnych, mnie by to zainteresowało, może być na moim blogu, zapraszam 8-))))))
 • @Kula Lis 65 15:10:53
  Nieprawda!
  Przed rokiem 1939 do najliczniejszych czołgów radzieckich należały: czołg lekki T-26 i seria czołgów pościgowych BT. T-26 był powolnym czołgiem piechoty, zaprojektowanym w celu dotrzymania kroku jej żołnierzom. Czołgi BT były tzw. czołgami szybkimi, przeznaczonymi do walki z innymi pojazdami tego typu. Na polu walki miały wykonywać zadania należące dawniej do kawalerii.
  ...T-26 bazował na konstrukcji brytyjskiego czołgu Vickers E. BT powstały na bazie projektu amerykańskiego inżyniera Waltera Christie.

  ...15 sierpnia 1937 roku dowództwo Armii Czerwonej podjęło decyzję o utworzeniu biura konstrukcyjnego w Charkowskiej Fabryce Parowozów (ChPZ) w Charkowie, w celu skonstruowania następcy czołgów BT.
  Prototypowy czołg, nazwany A-20, został wyposażony w 25-milimetrowy pancerz, działo 45 mm i nowy model dwunastocylindrowego silnika wysokoprężnego W-2, napędzanego mniej łatwopalnym olejem napędowym. Miał także 8x6-kołowy wymienny układ jezdny (w przeciwieństwie do 8x2 czołgów BT), który pozwalał na jazdę kołową bez gąsienic[7]. Cecha ta w znacznej mierze wpływała na trwałość podwozi czołgów tego typu. Prototypowe pojazdy na płaskim terenie rozwijały prędkość do 85 km/h. Nie miało to jednak przełożenia na skuteczność bojową, a silnik znacznie podnosił ciężar pojazdu. W późniejszym okresie uznano to za marnotrawstwo przestrzeni wewnątrz wozu[1]. W konstrukcji A-20 wykorzystano także pozytywne doświadczenia z prac (projekty BT-IS i BT-SW-2) nad pochyłym pancerzem. Ustawione pod dużym kątem płyty pancerne, powodowały większe prawdopodobieństwo załamania toru lotu (tzw. rykoszetu) pocisków przeciwpancernych niż pancerz pionowy[8].
  Koszkin uzyskał aprobatę Stalina na stworzenie drugiego prototypu, lepiej opancerzonego i uzbrojonego, tzw. „czołgu uniwersalnego”[9][1]. Nazwano go A-32, od 32-milimetrowego pancerza przedniego. Miał działo 76,2 mm oraz taki sam model silnika (W-2)[10]. Czołgi były testowane na poligonie w Kubince w 1939 roku. Udowodniono, że cięższy A-32 jest równie mobilny jak A-20. Cięższa wersja A-32 z 54-milimetrowym przednim pancerzem i szerszymi gąsienicami została przyjęta do produkcji pod oznaczeniem T-34. Oznaczenie to nawiązywało do roku 1934, kiedy Koszkin zaczynał formułować założenia projektu przyszłego czołgu (a także uczczenia dekretu nakazującego zwiększenie sił pancernych)[10]...
 • @Oświat 10:05:30
  Rakiety też zaprojektowali Amerykanie, bo przecież jakby nie zaprojektowali to na "ruskich" by nie latali na MSK, buhahahaha:)
  A Ciołkowski to też Amerykanin był, buhahahaha:)
  Nie chcę obrażać narodu USA, jednak niektórzy niedługo będą udowadniać jak to się dzieje w Banderlandii, że faraon był Amerykaninem czy Zeus Gromowładny:)
  Poziom piszących tu ukropów coraz bardziej sięga dna.
 • @staszek kieliszek 07:00:47
  Nie jestem Pan, zwykły człek jestem a na forach w necie przyjęte jest pisać przez Ty.
  Jako, że zajmujesz się gospodarstwem, co ja osobiście bardzo cenię a i czytam z ciekawością co piszesz, pisz co tam w Ameryce słychać, tak od siebie, co dzieje się teraz. Jak ludzie żyją, jak wyglądają miasta i miasteczka, czy Polki nadal od dotknięcia w ramię zachodzą w ciążę, czy nadal jedzą ogórki kiszone na cmentarzu.
  Czy nadal opowiada się polish jokes?
  Pozdrowienia:)
 • @lorenco 01:29:31
  No to musial bym byc jak Boguslaw Jeznach by to wszystko ogarnac.Jak co wyglada jest na Youtubie czy Google Earth, kazdy dom mozna zobaczyc, wioske , wszystko.Ogolnie mowiac USA juz nie istnieje jak rozumielismy w PRL.Sprzedali oczy wlasnej matki.Jest to jakis upadajacy twor nie zaslugujacy na nazwe panstwa.Patriotyzm,madrosc,chrzescijanskie wartosci schodza do smietnika.Nadal w USA jest za duzo pieniedzy.Ja wynioslem gospodarzenie na roli po dziadku i ojcu a tu w USA gdzie kazdy ma plac dosc duzy, niewielu ma ogrodki.Wygoda, glupota, kroluja.Nadal jest im zbyt dobrze, jakkolwiek bieda jest.Moja filozofia zyciowa bylo by oprucz pracy zawodowej dorabiac sobie przez budowe domow i ich sprzedawaniu na czym wyszedlem niezle.Ludziom nie chce sie tak tyrac.Wola TV patrzyc.Ja TV nie ogladalem od kilkunastu lat.Polish Jokes juz dawno w USA nie opowiadaja bo Polacy natychmiast serwuja im w odwecie kawaly typu:Rusek , Polak i Amerykanin.Te czasy minely.Zreszta staram sie te amerykanskie wtrety wkladac w swe komentarze na N24 no bo w Polsce nie nie bylem juz 15 lat conajmniej.Znam Polske z Youtube i jestem pod wrazeniem tych autostrad, petli, starowek, restauracji, kostki brukowej, parasoli piwnych, gotujacych kucharzy jak Raczka Gotuje itp, bzdety.Z drugiej strony wiem ile ludzie maja placone i co ile kosztuje.W USA nadal jest lepiej ale zaczyna sie USA rownac z Polska w gonitwie do biedy.Lepiej nie bedzie, to jest gwarantowane.Trzeba wiec sobie z tego zdac sprawe i zaczac hodowac kroliki jak ja.
 • @Zbójnicki pies 23:11:45
  Syryjscy lotnicy z narażeniem własnego życia idą z pomocą swoim ludziom.Na filmie zrzut osprzętu z samolotu IŁ-76 w skrajnie ekstremalnych warunkach z pułapu 400 m. Ryzyko tego przedsięwzięcia /niski pułap/, dodatkowo zwiększa fakt możliwości zestrzelenia przez przeciwnika z ziemi, przy pomocy lekkiej broni przeciwlotniczej , jak również ręcznych zestawów przeciwlotniczych.

  Ojcem i pomysłodawcom tego typu zrzutów, w tym również sprzętu pancernego wraz z załogami był generał Wasilij Margiełow - legenda desantowych wojsk Rosji. Jednym z pierwszych żołnierzy , którzy tego dokonali był jego syn Aleksander.

  https://www.dailymotion.com/video/x3rl8bt_%D1%81%D0%B8%D1%80%D0%B8%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B5-%D0%BB%D0%B5%D1%82%D1%87%D0%B8%D0%BA%D0%B8-%D1%81%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D1%80%D1%88%D0%B8%D0%BB%D0%B8-%D1%81m%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B5%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D0%BE-%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D1%81%D0%BD%D1%8B%D0%B9-%D1%80%D0%B5%D0%B9%D1%81_news
 • @detektywmjarzynski 06:08:54
  Film o generale Wasiliju Margiełowie

  https://www.youtube.com/watch?v=5jf8HluU1O4

  z moim komentarzem do niego, cytuję :

  "Na 1:06 na pomniku Margiełowa napis : 12 maja 1945 r. , bez jednego wystrzału zmusił do kapitulacji 32 tysięcy żołnierzy i oficerów dywizji SS "Martwa głowa" oraz "Wielkie Niemcy". SS-owcy byli porażeni bohaterstwem radzieckiego generała"

  Widzę pewne analogię tej sytuacji z powrotem Krymu do Rosji, co również dokonane zostało przez SPECNAZ bez jednego wystrzału. W tym czasie na Krymie było 18 tysięcy ukraińskich żołnierzy, którzy skapitulowali przed kilkuset SPECNAZ-owcami.
 • @detektywmjarzynski 06:39:23
  faktycznie "wyczyn"
  od kilkudziesieci lat Herculesy zrzucają dla głodujących w Afryce specjalne palety z ładunkiem z wys.10-15 metrów
  i jak na złość nikt się nie przyznaje kto tam był ojcem i pomysłodawcą takich zrzutów
  https://lh5.googleusercontent.com/-ERATvGfD5xM/UqDOYJ3krlI/AAAAAAAACgM/a1X52MZYay0/s640/2011-8-6_19-41-49-736.jpg
 • @Zbójnicki pies 21:43:06
  f16 jednosilnikowiec mig 29 dwusilnikowiec

  buran a wachadłowiec.
  Prawda tak że było wg zasady oni maja to i my musimy mieć a w druga stronę mig 31 a f 22 i to spóźniony o dwie dekady
 • @detektywmjarzynski 06:39:23
  Na 3: 40 filmu poniżej jest mowa jak późniejszy generał Wasilij Margiełow , blefując, z niewielką ochroną osobiście jadąc gazikiem do dowództwa niemieckich dywizji SS "Martwa głowa" oraz "Wielkie Niemcy"zmusił ich do kapitulacji.

  Na 54:20 tego filmu jest mowa o pierwszym udanym desantowaniu sprzętu bojowego wojsk desantowych , chodzi o wóz bojowy desantu BMD z załogą . Miało to miejsce 5 stycznia 1973 r. Pierwszą osobą , która tego dokonała był Aleksander Margiełow / syn generała Margiełowa/

  https://www.youtube.com/watch?v=NQlno4XBC0A

  PS. z własnych wspomnień będąc w stopniu podporucznika w latach 1976-80 oficerem kontrwywiadu wojskowego w 1 batalionie szturmowym w Dziwnowie /odpowiednik rosyjskiego SPECNAZ-u/ swój pierwszy skok spadochronowy wykonałem z marszu / z wykształcenia byłem czołgistą po Wyższej Oficerskiej Szkole Wojsk Pancernych w Poznaniu, absolwent 1974 r./ , bez żadnego wcześniejszego kierunkowego przygotowania w dniu 23 czerwca 1977 r. na lotnisku Śniatowo z samolotu An-2. Na lotnisko gazikiem zawiózł mnie zca dowódcy 1 bsz w Dziwnowie ds. liniowych mjr. Jan Łabuszewski / legenda tej jednostki/ , który w tym dniu obchodził swoje imieniny. Z pułkownikiem Janem Łabuszewskim kolegujemy się do dzisiaj.
 • z google
  rabka free :

  10 kwietnia na wody międzynarodowe Morza Czarnego wpłynął amerykański niszczyciel rakietowy „Donald Cook”, uzbrojony w balistyczne pociski manewrujące Tomahawk. Rosja fakt ten odbiera jako demonstrację siły i próbę zastraszenia w związku z zajęciem Krymu, a także jako złamanie międzynarodowej konwencji dotyczącej obecności na Morzu Czarnym okrętów wojennych państw, które nie posiadają linii brzegowej z tym akwenem. Po 15 kwietnia w rosyjskich mediach RTV i elektronicznych pojawiają się pogłoski o tym, że najnowocześniejszy system obrony antybalistycznej „Aegis”, znajdujący się na okręcie marynarki USA, został unieszkodliwiony przez nieuzbrojony myśliwiec Su-24.
  Faktycznie – w odpowiedzi na obecność na Morzu Czarnym Rosja wysyła nieuzbrojony myśliwiec Su-24, który wielokrotnie przelatuje nad niszczycielem. Odrzutowiec jest nieuzbrojony – ale zdaniem ekspertów, na jego pokładzie znajdował się najnowszy rosyjski kompleks elektronicznego zaburzania funkcjonowania wrogich systemów uzbrojenia o nazwie „Chibiny” (perspektywicznie ma znaleźć się na pokładzie każdego rosyjskiego samolotu bojowego). Po uruchomieniu systemu, w pewnym momencie po prostu wszystkie amerykańskie radary przestały działać, system obrony i namierzania się wyłączył, a rosyjski samolot zniknął z ekranów. Wtedy rosyjska maszyna zawróciła, i wykonała manewr imitujący atak rakietowy. To samo powtórzyła 12 razy. Amerykanie przez cały ten czas pozbawieni byli możliwości obrony antyrakietowej, ponieważ cały najważniejszy system przestał działać.
  Wykonanie tego ćwiczenia potwierdził 21 kwietnia prof. Paweł Sołotarjow z z-ca dyrektora Instytutu USA i Kanady Rosyjskiej Akademii Nauk. Amerykańskiego elektronicznego systemu obrony i namierzania przeciwnika nie udało się uruchomić; USS „Donald Cook” ewakuował się do Rumunii. 27 członków załogi miało złożyć podania o zwolnienie z służby, argumentując, że nie zamierzają narażać bez powodu swojego życia – i faktycznie, Pentagon potwierdził pośrednio, że incydent na Morzu Czarnym miał bardzo demoralizujący wpływ na załogę okrętu

  W przypadku wojny, amerykańska marynarka już pierwszego dnia poszła by na dno.
 • @gnago 18:00:02
  f16 jednosilnikowiec mig 29 dwusilnikowiec

  tak, ten drugi dodany silnik to jedynie po to by pokazac ze u nas jest naj.naj.naj.
 • @Zbójnicki pies 00:20:32
  US Navy nie bez powodu uznawana jest za największą potęgę morską na naszej planecie. W skład marynarki wojennej USA wchodzą aż 473 jednostki. Jej trzon to 20 lotniskowców, w tym 10 gigantów klasy Nimitz i aż 72 okręty podwodne (większość zdolna do przenoszenia rakiet z głowicami jądrowymi). Warto również wspomnieć o 62 niszczycielach i 10 fregatach.
  Marynarka wojenna Rosji składa się z 352 jednostek, ale tylko jedna z nich to lotniskowiec. Rosjanie mają ponadto 55 okrętów podwodnych (również w dużej mierze przenoszących broń jądrową), 12 niszczycieli, 4 fregaty i 74 korwety.

  Śmigłowce to część sił powietrznych niezwykle ważna z punktu widzenia wsparcia dla wojsk lądowych. W ubiegłym roku Amerykanie dysponowali niemal 6200 śmigłowcami, z czego aż 920 to maszyny przeznaczone do walki. W skład sił zbrojnych Rosji wchodzi natomiast 1120 helikopterów, w tym 462 bojowe.

  Lotnictwo to jeden z rodzajów uzbrojenia w największym stopniu decydujących o sile bojowej danego kraju. Przewaga Stanów Zjednoczonych w tym aspekcie nie podlega właściwie dyskusji. Amerykanie dysponują 5414 samolotami, z czego 1840 to maszyny myśliwskie i wielozadaniowe, a 162 – bombowce. W skład sił powietrznych Rosji wchodzi natomiast 2176 samolotów, w tym 1319 myśliwców i 181 bombowców. Dodatkowo US Air Force wykorzystuje 52 samoloty wczesnego ostrzegania oraz 805 transportowców. W Rosji jest ich odpowiednio 12 i 205.
  Same liczby to jednak nie wszystko. Amerykanie mają też znaczną przewagę jeśli chodzi o nowoczesność (w dużej mierze przekładającą się na skuteczność) samolotów wchodzących w skład sił powietrznych.

  Potęga militarna USA w dużej mierze uzależniona jest od ogromnych wydatków budżetu państwa na zbrojenia. W 2014 roku budżet Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych wynosił oszałamiające 581 mld USD (3,3% PKB).
  Budżet obronny (jeśli można go tak nazwać) Rosji był w ubiegłym roku kilkukrotnie mniejszy i wyniósł ok. 70 mld USD (3,7% PKB).

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930